Atrakcje turystyczne

Jelenia Góra - rynek

Obiekty Uzdrowiska Cieplice

położone są w samym centrum Cieplic (obecnie dzielnica Jeleniej Góry) w bezpośrednim sąsiedztwie z urokliwą, pełną zabytków architektury cieplicką starówką oraz rozległymi i wspaniale utrzymanymi parkami „Zdrojowym” i „Norweskim”.

 

Nasi goście

wolny czas mogą więc spędzać na spacerach i zwiedzaniu Cieplic i najbliższych okolic. Kuracjusze mogą skorzystać też z oferty miejscowego biura podróży, które specjalizuje się w organizacji wycieczek dla gości Uzdrowiska.

 

Ciekawe wrażenia

czekają zarówno na spacerze po Cieplicach, w trakcie którego przewodnik przybliży niezwykle barwną historię Uzdrowiska, jak również na urozmaiconych wycieczkach - od Szklarskiej Poręby i Karpacza, poprzez Sobieszów (ruiny zamku Chojnik), Krzeszów (klasztor Cystersów wpisany na listę obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO) , Złotoryję (fabryka bombek choinkowych), Kowary (park miniatur) aż po wędrówki w pobliskich górach czy nawet wizytę w czeskiej Pradze i niemieckim Berlinie.
 


Latem w Uzdrowisku

kuracjusze mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów.
 

Zimą w Uzdrowisku

 zapraszamy na łyżwy na sztuczne lodowisko. Cieplice są też świetną bazą do wypadów na narty. W bliskim położeniu - do 20km, znajduje się wiele tras zjazdowych i biegowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Największe ośrodki narciarskie to: Karpacz (ponad 20 tras zjazdowych), Szklarska Poręba (kompleks narciarski Skiarena Szrenica), Jakuszyce (Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu), Dziwiszów (Mikrostacja Sportów Zimowych Łysa Góra)

Przy tak bogatej ofercie nie sposób narzekać na monotonię kuracji i brak wrażeń.

100 pytań, które najczęściej zadają turyści w Cieplicach 100 pytań, które najczęściej zadają turyści w Cieplicach» [ 52.50 kB ]
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk