‹ powrót

Cieplice dziś

Cieplice

Cieplice Zdrój

to jedno z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Największym skarbem Cieplic, któremu Uzdrowisko zawdzięcza nie tylko swą nazwę ale przede wszystkim renomę i uznanie w niemal całej Europie, są wody leczniczo-termalne. W Cieplicach występują wody słabo zmineralizowane fluorkowo-krzemowe. Temperatura wody dochodzi do 90 stopni Celsjusza, co czyni cieplickie źródła najgorętszymi w Polsce. Uzdrowisko Cieplice stara się odpowiednio spożytkować ten dar natury.

Do wszystkich

zabiegów związanych z wodą (ćwiczenia w basenie, kąpiele mineralne, kąpiele perełkowe, hydromasaże, tusze, kąpiele wirowe, masaże podwodne, inhalacje i inne) wykorzystuje się wyłącznie wody leczniczo-termalne, co podwyższa skuteczność kuracji. Tak szerokie zastosowanie wód leczniczo-termalnych wyróżnia Cieplickie Uzdrowisko spośród innych polskich zdrojów. Dzięki licznym inwestycjom miasta jak i spółki "Uzdrowisko Cieplice" kuracjusze mają do dyspozycji nowoczesną bazę zabiegową a cieplicka starówka odzyskała swój dawny blask.


Rok 2010 był historycznym rokiem dla rozwoju cieplickiego kurortu

w Cieplicach Miasto Jelenia Góra rozpoczęło  budowę  kompleksu basenów termalnych TERMY CIEPLICKIE – DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM REKREACJI WODNEJ, z których w przyszłości będą korzystać zarówno kuracjusze, goście jak i mieszkańcy Jeleniej Góry.
Zespół basenów termalnych wewnętrznych i zewnętrznych, zjeżdzalnie, gejzery i inne atrakcje zostaną oddane dla gości
cieplickiego kurortu pod koniec 2013r. Prace rozpoczęto w ostatnim kwartale 2010r. Szczegółowa prezentacja dostępna na stronach urzędu miasta Jeleniej Góry:
um.jeleniagora.pl/images/stories/fundusze-pfdy/poig/termy%20cieplickie%20dolnolskie%20centrum%20rekreacji%20wodnej.pdf

um.jeleniagora.pl/index.php

Wartość realizowanego zadania inwestycyjnego - 42 777 777,70 PLN. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych.
 

"Uzdrowisko Cieplice" Sp. z o.o. rozpoczęło w październiku 2010r. realizację projektu inwestycyjnego pt."Przebudowa działu basenowego w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Jeleniej Górze przy ul. P. Ściegiennego 2".

W wyniku realizacji w/w zadania powstał kompleks nowoczesnego SPA UZDROWISKOWEGO na bazie jednego z dwoch basenow rehabilitacyjnych.
Zgodnie z projektem zrealizowano m.in.:

  • przebudowę 3 małych niecek basenowych na jedną większą o średnicy ca 9 m,
  • o powierzchni lustra wody 60 m² i wyposażeniu basenu w urządzenia do hydromasażu,
  • stworzenie oferty w zakresie odnowy biologicznej, w tym sauna, solarium, kapsuła młodości,
  • zabiegi z zakresu masażu i biczy szkockich,

Inwestycja była współfinansowana ze środków unijnych.
Całkowita, szacowana wartość projektu zamyka się kwotą 4 mln zł, a rekomendowana kwota dofinansowania wyniesie 1,3 mln zł.
Dzięki tej inwestycji zwiększy się wachlarz oferowanych usług zabiegowych, tym samym kuracjusze Uzdrowiska będą mogli w szerszym zakresie korzystać z walorów  unikatowej w skali kraju i Europy leczniczej wody termalnej.

MIASTO JELENIA GÓRA REWITALIZUJE PARK ZDROJOWY.
Równiez w 2012 rozpoczęła się rewitalizacja Parku Zdrojowego. Prace zostały ukończone w 2012 roku. Goście i Kuracjusze mogą już korzystać z zupełnie  nowego oblicza Parku Zdrojowego.
Szczegóły na um.jeleniagora.pl/images/fundusze/pdf/utuc3.pdf

 

Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk