30 Lis. 2015

„Nie znasz, nie otwieraj!” – spotkania dla seniorów z Michałem Fajbusiewiczem

 „Nie znasz, nie otwieraj!” – spotkania dla seniorów  z Michałem Fajbusiewiczem

 

W listopadzie 2015r. rusza szósta edycja spotkań w ramach akcji społecznej  pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj”, których inicjatorem jest Tauron Polska Energia.  Projekt skierowany jest do seniorów, którzy w trakcie spotkań będą mogli dowiedzieć się, jak chronić swoją prywatność i nie dać się zwieść oszustom.

Spotkanie w Uzdrowisku Cieplice w ramach akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” odbędzie się w środę 09 grudnia 2015 r. o godz. 14.30 w Pawilonie Edward przy ul. Park Zdrojowy 4.   Udział w akcji „Nie znasz, nie otwieraj” jest bezpłatny, więc dołączyć może każdy.  

Spotkanie poprowadzi Michał Fajbusiewicz  – dziennikarz i felietonista, znany z programów „Magazyn Kryminalny 997” oraz „Fajbusiewicz na Tropie”. W trakcie wykładu Michał Fajbusiewicz przedstawi główne zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze, opisze najpopularniejsze techniki stosowane przez oszustów oraz wskaże proste rozwiązania, które pozwolą seniorom zwiększyć bezpieczeństwo w domu.

Spotkaniu towarzyszyć będzie również trening asertywności, który pozwoli uczestnikom rozwinąć asertywną postawę i nauczyć się przyjmowania jej podczas kontaktów z przedstawicielami handlowymi.

Podczas  wykładu omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta. Po zakończeniu spotkania wszyscy seniorzy otrzymają zawierający ważne informacje „Poradnik bezpiecznego seniora”, a także upominki od organizatora.

Harmonogram spotkań oraz wszelkie dodatkowe  informacje na temat akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” znajdują się na stronie:

www. bezpieczniki.tauron.pl/spotkania/Strony/spotkania.aspx

[ dodano : 30 Lis. 2015 / wizyt : 505 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk