17 Maj. 2016

Bezpieczny pobyt w uzdrowisku, czyli warsztaty dla najmłodszych kuracjuszy Uzdrowisk Kłodzkich

Bezpieczny pobyt w uzdrowisku, czyli warsztaty dla najmłodszych kuracjuszy Uzdrowisk Kłodzkich

Bezpieczny pobyt w uzdrowisku, czyli warsztaty dla najmłodszych kuracjuszy Uzdrowisk Kłodzkich

Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci „Jagusia” w Uzdrowisku Kudowa wchodzącym w skład Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU organizuje specjalne warsztaty dla najmłodszych kuracjuszy z zakresu bezpieczeństwa i higieny. Chodzi nie tylko o bezpieczny pobyt w uzdrowisku, ale także budowanie dobrych nawyków na co dzień. Projekt zostanie przeprowadzony przez Supon Wrocław.

Supon Wrocław oraz Uzdrowiska Kłodzie organizują projekt warsztatów skierowanych do dzieci przebywających w Szpitalu Uzdrowiskowym „Jagusia” w Kudowie-Zdroju. „Jagusia” specjalizuje się w leczeniu nadwagi, otyłości i chorób metabolicznych wśród dzieci, realizując jeden z niewielu tego typu programów w Polsce. Warsztaty będą dotyczyły dbałości o higienę, podstawowych zasad BHP, czy reguł ochrony przeciwpożarowej. Poza tym, w przystępny sposób pozwolą na zrozumienie skutków chorób wywoływanych przez bakterie i wirusy. Chodzi o zwiększenie świadomości młodych kuracjuszy w zakresie bezpieczeństwa, zarówno tych, którzy przebywają na dłuższych turnusach leczniczych, jak i pozostałych, którzy po zakończeniu pobytu będą mogli wykorzystać wiedzę i dobre nawyki na co dzień.

Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na kanale YT Polskiej Grupy Uzdrowisk:

 cz1:

https://youtu.be/t3IbuXmHQ0I

cz2:

https://youtu.be/dIxGBFNCeVQ

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca sięz sześciu kurortów, sieciąuzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadająnajszersząofertąlecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalękraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogąsiępochwalićnie tylko całorocznąofertąi wysokąjakościąusług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekowątradycjąw lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szerokąi różnorodnąofertępobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modęna wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansęna odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępnośćnaturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych markąStaropolanka i Wielka Pieniawa, które sąatutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 17 Maj. 2016 / wizyt : 347 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk