11 Cze. 2015

Daję Głowę, czyli Uzdrowiska Kłodzkie i Staropolanka wspierają kobiety chore na raka


14 czerwca br. we Wrocławiu rusza II edycja akcji społecznej DAJĘ GŁOWĘ, która ma na celu wsparcie kobiet chorych na raka i po mastektomii. W ramach akcji będzie można przyciąć, skrócić włosy lub ogolić głowę. Co ważne przekazane tym sposobem włosy  to  równowartość jednej wpłaty określonej kwoty na konto Stowarzyszenia Zawsze Kobieta ze strony sponsorów.

DAJĘ GŁOWĘ to pierwsza taka w Europie, a prawdopodobnie i na świecie, akcja wspierająca chore na raka kobiety. Ponad 30 fryzjerów będzie świadczyć bezpłatne usługi po to, by zgromadzić jak największą ilość włosów w geście solidarności z chorymi, a także aby wykorzystać te najdłuższe kosmyki (25-30 cm) do produkcji peruk. Liczy się jednak każda długość, bo każdy jeden „dawca” oznacza wsparcie finansowe sponsorów. Im więcej osób zbierze się 14 czerwca o 12.00 na Placu Solnym we Wrocławiu, tym więcej pieniędzy zostanie zebranych na wsparcie chorych, często izolowanych społecznie kobiet.

Oficjalną wodą akcji i jednocześnie sponsorem akcji DAJĘ GŁOWĘ jest Staropolanka wraz z Uzdrowiskami Kłodzkimi-Grupa PGU.

 - Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć wrocławską akcję DAJĘ GŁOWĘ. Zawsze działamy aktywnie na rzecz osób chorych na raka, a ta akcja jest szczególnie ważna. Liczymy na to, że przybędzie jak najwięcej zainteresowanych. Uczestnicy akcji będą mogli też wysłuchać wypowiedzi ekspertów, pracujących na co dzień z pacjentami onkologicznymi w naszych dolnośląskich uzdrowiskach, i dowiedzieć się więcej o formach rehabilitacji dedykowanych chorym na raka – przekonuje Wojciech Krasoń, p.o. Prezesa Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU.

Równolegle z akcją fryzjerską odbędą się prelekcje lekarzy specjalistów, m.in. dr. n. med. Andrzeja Kaisera oraz lek. Marcina Wolskiego, specjalistów onkologii klinicznej, którzy prowadzą program uzdrowiskowej rehabilitacji onkologicznej. Jest to jedyna w Polsce, dostosowana do indywidualnego charakteru choroby nowotworowej oferta uzdrowiskowa, o której m.in. opowiedzą lekarze specjaliści.

***

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGUprowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego - w tym dziecięcego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji leczniczej: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie- Zdroju. Znakomite walory krajobrazowe, dużą ilość bogactw naturalnych, liczne i obfite źródła wód mineralnych i leczniczych kurorty zawdzięczają szczególnym warunkom geologicznym, przyrodniczym i klimatycznym. Dzisiejsze Uzdrowiska Kłodzkie S.A. to nowocześnie wyposażona baza balneologiczna oraz hotelowa, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze, wyposażone w nowoczesną aparaturę leczniczą, oferujące ponad 60 różnych zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA, wyspecjalizowana kadra medyczna.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 11 Cze. 2015 / wizyt : 1111 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk