05 Maj. 2015

Drzwi Otwarte w Uzdrowiskach Kłodzkich

Drzwi Otwarte w Uzdrowiskach Kłodzkich

Rozpoczęła się II edycja ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Koordynatorem akcji jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Uzdrowiska Kłodzkie - Grupa PGU, jako jeden z największych beneficjentów funduszy europejskich w regionie, przyłączyły się do akcji.

„Dni Otwarte Funduszy Europejskich” to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Dlatego też już 8 maja br. odbędzie się akcja Drzwi Otwartych w Szpitalu Uzdrowiskowym „Jagusia” w Uzdrowiskach Kłodzkich. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych, uzyskać poradę medyczną, dowiedzieć się kto i jak może skorzystać z leczenia uzdrowiskowego. Będzie to również okazja, żeby zobaczyć nowoczesne klasy i zaplecze edukacyjne szkoły działającej przy „Jagusi”, porozmawiać z nauczycielami, pielęgniarkami i fizjoterapeutami pracującymi w ośrodku.

 - Dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego nową jakość otrzymał między innymi Szpital Uzdrowiskowy dla Dzieci „Jagusia” w Kudowie-Zdroju. A to tylko część środków unijnych, z jakich skorzystała cała Polska Grupa Uzdrowisk. Dlatego też z przyjemnością angażujemy się w takie akcje, jak Dni Otwarte Funduszy Europejskich, promując nie tylko możliwości, jakie daje Unia Europejska, ale i naszą coraz bardziej doinwestowaną infrastrukturę. Jestem przekonany, że wraz z nowym budżetowaniem unijnym, będziemy z sukcesem aplikować po nowe środki na kolejne projekty uzdrowiskowe – mówi Maciej Markowski, Wiceprezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU. 

Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych zrealizowane zostały projekty dedykowane najmłodszym, takie jak: „Przebudowa Szpitala Uzdrowiskowego „Jagusia” na specjalistyczny ośrodek leczenia otyłości i schorzeń narządu ruchu dla dzieci i dorosłych prowadzony przez Uzdrowiska Kłodzkie - Grupa PGU” oraz „Przebudowa i rozbudowa Szpitala Uzdrowiskowego „Jagusia” na Specjalistyczne Centrum Profilaktyki, Leczenia oraz Nowoczesnej Edukacji prozdrowotnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych”, które sprawiły, że w Uzdrowiskach Kłodzkich powstała wyjątkowa propozycja leczenia i rehabilitacji najmłodszych z wykorzystaniem możliwości aktywnego i kreatywnego promowania zdrowia dzieci i młodzieży.

Drzwi Otwarte w Uzdrowiskach Kłodzkich

8 maja 2015 roku

11:30 – 14:00

„Jagusia”, ul. Słoneczna 17, Kudowa-Zdrój

Zapraszamy!

 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

[ dodano : 05 Maj. 2015 / wizyt : 1335 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk