07 Maj. 2015

Europejska majówka w „Słoneczku” w Uzdrowisku Świeradów-Czerniawa


Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 7 do 10 maja 2015 r. w całym kraju odbędą się setki imprez prezentujących tysiące pomysłów zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim. Wśród zaangażowanych w to wydarzenie nie mogło zabraknąć Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa – Grupa PGU, jednego z największych beneficjentów unijnych w regionie.

 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to wydarzenie cykliczne. Po raz kolejny zostaną zaprezentowane projekty nie tylko te największe, ale i te, o których na co dzień społeczności lokalne mogą nie wiedzieć. Dni Otwarte Funduszy Europejskich dadzą możliwość zobaczenia inwestycji, do których normalnie nie można wejść lub należy je zwiedzać tylko z przewodnikiem.

 

W tych dniach Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa zaprasza do swojego obiektu uzdrowiskowego „Słoneczko”. Wśród atrakcji zaplanowane zostały między innymi, quiz wiedzy na temat Sanatorium „Słoneczko” w kontekście funduszy europejskich i funkcjonowania ośrodka dzisiaj – tzw. ścieżka tematyczna. Wszystkie poprawne odpowiedzi wezmą udział w losowaniu nagród.

Ponadto, odbędzie się wędrówka pod hasłem „Poznaj sanatorium od kuchni” – spacer przez bazę zabiegową i hotelową oraz Muzeum Górnictwa Uzdrowiskowego z przewodnikiem, jak również degustacja wody źródlanej z radonem.

 

Szczegółowy program Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Uzdrowisku Świeradów-Czerniawa, dostępny jest po adresem: http://dniotwarte.eu/atrakcje/europejska-majowka-w-swieradowie-zdroju/

Zapraszamy do udziału!

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

[ dodano : 07 Maj. 2015 / wizyt : 1213 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk