09 Wrz. 2015

Festiwal Marii Czubaszek „Cały Kazio” w Teatrze Zdrojowym w Polanicy


Uzdrowiska Kłodzkie, należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk zostały partnerem wiodącym Drugiego Festiwalu Marii Czubaszek „Cały Kazio”, który odbędzie się w dniach 11-13 września br. w Teatrze Zdrojowym w pobliżu obiektu uzdrowiskowego Wielka Pieniawa. Program całego wydarzenia obejmuje nie tylko kulturalne show na wysokim poziomie, ale również promocję literatury i zdrowia, w tym m.in. pomiary ciśnienia i badania krwi. 

W ramach trzydniowego Festiwalu Marii Czubaszek na scenie Teatru Zdrojowego w Polanicy z repertuarem kabaretowym wystąpią takie gwiazdy, jak Marta Lipińska, Krzysztof Kowalewski, Jerzy Bończak oraz Artur Andrus w recitalu. Największy, tytułowy koncert galowy odbędzie się w sobotę 12 września. Wówczas na deskach teatru w roli prowadzącego wystąpi Maria Czubaszek wraz z Hirkiem Wroną i Magdą Jethon, a towarzyszyć im będą Wojciech Karolak Quartet, Stanisław Soyka, Michał Urbaniak, Mela Koteluk, Mika Urbaniak oraz Piotr Bukartyk. Wcześniej w ramach rozgrzewki publiczność rozbawi Szymon Majewski. Wszystko to w pobliżu obiektu Wielkiej Pieniawy, należącego do Uzdrowisk Klodzkich – Grupa PGU, które jako partner wspierający festiwalu współpracują z władzami Polanicy-Zdroju przy organizacji imprezy, oferując dodatkowo tzw. Punkt Zdrowia, w ramach którego odbędzie się akcja edukacyjna oraz darmowe pomiary ciśnienia krwi, saturacji oraz badania poziomu glukozy we krwi. Dodatkowo, na cześć bohatera nowego projektu edukacyjnego Polskiej Grupy Uzdrowisk, Stefana, upieczone zostanie ciastko „Stefanek”, dostępne w kawiarniach Uzdrowisk Kłodzkich i Caffe BOHEMA w samym sercu Parku Zdrojowego.

 - Głośne wydarzenia w Teatrze Zdrojowym, takie jak Festiwal Marii Czubaszek sprawiają, że nasze uzdrowiska  stają się coraz bardziej atrakcyjne, już nie tylko z uwagi na klimat i tutejsze właściwości lecznicze wód i surowców – m.in. znakomitej borowiny – ale również jako ważne zagłębie kultury. Uzdrowiska Kłodzkie wspierają tę imprezę także dlatego, że będzie ona okazją do promocji zdrowia i wykonania darmowych badań profilaktycznych, a ponadto uatrakcyjni pobyt uzdrowiskowy naszych kuracjuszy, zwłaszcza tych z Uzdrowiska Polanica. Mamy nadzieję, że będzie przy tym dużo śmiechu, a wszyscy będą się świetnie bawić i skorzystają z ciekawych wydarzeń towarzyszących – mówi Wojciech Krasoń, p.o. Prezesa Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU.

Wśród kulturalnych wydarzeń towarzyszących znajdą się występy teatru ulicznego, konkursy z wiedzy o literaturze i kulturze, a także wystawa fotograficzna z wyprawy po Górach Zagros, czy wystawa akwareli Natalii Brzezińskiej. Ważnym celem festiwalu będzie też promocja czytelnictwa – w ramach tego odbędą się spotkania autorskie, rozłożone zostaną stoiska wydawnicze i punkty wymiany książek w Klubie Książki Rozumnej, a wreszcie podczas „Wieczoru bajania” nastąpi wspólne czytanie bajek przez studentów DSW.

Serdecznie zapraszamy!

 

***

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGUprowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego - w tym dziecięcego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji leczniczej: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie- Zdroju. Znakomite walory krajobrazowe, dużą ilość bogactw naturalnych, liczne i obfite źródła wód mineralnych i leczniczych kurorty zawdzięczają szczególnym warunkom geologicznym, przyrodniczym i klimatycznym. Dzisiejsze Uzdrowiska Kłodzkie S.A. to nowocześnie wyposażona baza balneologiczna oraz hotelowa, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze, wyposażone w nowoczesną aparaturę leczniczą, oferujące ponad 60 różnych zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA, wyspecjalizowana kadra medyczna.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 09 Wrz. 2015 / wizyt : 949 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk