21 Lut. 2014

Festiwal MOVI-CITIES w Uzdrowisku Cieplice

Festiwal MOVI-CITIES w Uzdrowisku Cieplice

Jelenia Góra wraz z najstarszym kurortem w Polsce – Uzdrowiskiem Cieplice - zapraszają na Festiwal MOVI-CITIES, który odbędzie się w dniach 22 - 23 lutego 2014 r. Dwudniowy Festiwal, będący kontynuacją zeszłorocznej imprezy „Transgranicznego Festiwalu Przestrzeni Publicznej", to miejsce wydarzeń naukowych, kulturalnych, które ma charakter widowisk publicznych z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii świetlnych, laserowych, pirotechnicznych, graficznych i audiowizualnych.

W ramach tegorocznego Festiwalu zorganizowana będzie polsko - niemiecka konferencja naukowa, związana z innowacyjnym podejściem do tworzenia przestrzeni publicznej (miejskiej) oraz zastosowania światła, jako elementu rozwoju i marketingu miasta. Odbędą się również wystawy fotografii, mappingi „architektoniczne” m.in. na elewacjach Zdrojowego Teatru Animacji, Pawilonu Uzdrowiskowego „Lalka” oraz iluminacje świetlne na wielu innych budynkach miast oraz obiektach uzdrowiskowych Uzdrowiska Cieplice Całemu wydarzeniu towarzyszyć będą tradycyjnie występy zespołów muzycznych oraz pokazy laserowe na ekranie wodnym, jak również pokazy pirotechniczne „Symphony of fire” i spektakl multimedialny z udziałem skrzypaczki grającej laserowym smyczkiem.

Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU w ramach tegorocznej edycji Festiwalu MOVI-CITIES udostępniło elewację obiektu uzdrowiskowego „Lalka” na przeprowadzenie pokazów świetlnych i mappingu.

Festiwal organizowany jest przez dwa samorządy – Jelenią Górę i partnerskie miasto Boxberg w Niemczech, a finansowanie pochodzi z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007 – 2013.

 

 

Serdecznie zapraszamy na Festiwa Movi-Cities Jelenia Góra 2014:

22 lutego br. (sobota) w godzina 10:00 – 22:00

oraz

23 lutego br. (niedziela) w godzinach 10:00 – 21:00

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 r. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, PGU kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu PGU.

[ dodano : 21 Lut. 2014 / wizyt : 1677 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk