31 Lip. 2015

INTERFERIE Medical SPA i Polska Grupa Uzdrowisk partnerami Grechuta Festival 2015


W dniach 3-10 sierpnia br. odbędzie się Grechuta Festival, czyli doroczne wydarzenie z udziałem blisko 150 artystów - koncerty, spektakle, wystawy, projekcje filmowe oraz spotkania. To już kolejna edycja Festiwalu, która tym razem wyjątkowo odbędzie się w Świnoujściu. A z uwagi na lokalizację wśród partnerów tego muzycznego święta nie mogło zabraknąć miejscowego hotelu INTERFERIE Medical SPA oraz Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Grechuta Festival to już kolejna edycja, która od dziesięciu lat jest organizowana przez Fundację „Korowód”. Tegoroczne wydarzenie w zamiarze pomysłodawców będzie miało charakter ogólnopolski i na stałe zostanie wpisane w kalendarz świnoujskich imprez kulturalnych.

Na tegorocznym festiwalu w Świnoujściu wystąpią między innymi - Katarzyna Groniec, Jacek Wójcicki, Krzysztof Jasiński, Radosław Krzyżowski, Beata Rybotycka, Robert Koszucki, Alosza Awdiejew, Leszek Wójtowicz, Henryk Sawka, Ania Rusowicz, Joanna Kulig, Marek Piekarczyk, Kuba Badach, Motion Trio, KROKE, ANAWA oraz krakowscy artyści z Piwnicy pod Baranami i Teatru STU. Gościem specjalnym i jednocześnie opiekunką artystyczną festiwalu będzie Danuta Grechuta. Festiwal jest znakiem pamięci po Marku Grechucie i jednocześnie przeglądem najbardziej wartościowych wydarzeń artystycznych z różnych dziedzin sztuki.

 - Choć sam Marek Grechuta nie pochodził ze Świnoujścia, to właśnie sukces na FAMIE w 1968 roku uznaje się za początek Jego wielkiej kariery. Po blisko 50 latach od tego wydarzenia nasze miasto znów będzie tętnić wyjątkową artystyczną atmosferą, inspirowaną twórczością najpopularniejszego polskiego barda. Natomiast zaangażowanie naszego hotelu oraz spółek uzdrowiskowych w to wydarzenie pozwoli wzmocnić wizerunkowo brandy INTERFERIE Medical SPA oraz Polskiej Grupy  Uzdrowisk, nie tylko jako atrakcyjnych miejsc do kuracji, rehabilitacji i wypoczynku, ale również wpisze je w nadmorski krajobraz  jako odpowiedzialne społecznie i zaangażowane w wydarzenia kulturalne świnoujskiego regionumówi Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu.

Organizatorem GRECHUTA FESTIWAL – ŚWINOUJŚCIE 2015 są: Miasto Świnoujście, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu, Fundacja „Korowód” im. Marka Grechuty w Krakowie, zaś partnerami wydarzenia zostały Polska Grupa Uzdrowisk, INTERFERIE oraz hotel INTERFERIE Medical SPA. 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

[ dodano : 31 Lip. 2015 / wizyt : 1055 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk