18 Sty. 2013

Jarosław Kret gościł w dolnośląskich uzdrowiskach

Jarosław Kret gościł w dolnośląskich uzdrowiskach

W niedzielne przedpołudnie, w programie Polska według Kreta w TVP Info zostaną zaprezentowane dwa dolnośląskie uzdrowiska - Cieplice i Świeradów-Czerniawa, wchodzące w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, zarządzanej przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. A wszystko to za sprawą znanego dziennikarza, globtrottera i prezentera pogody, Jarosława Kreta, który odwiedził obydwa kurorty, zachwycił się ich urokliwym położeniem oraz licznymi atrakcjami, a na antenie telewizji będzie o tym wszystkim opowiadał i zachęcał do ich odwiedzenia.
Film do obejrzenia na stronie:

http://www.tvp.pl/vod/audycje/podroze/polska-wedlug-kreta/wideo/sudeckie-uzdrowiska-i-narciarstwo-20012013/9585552

 

     

Jarosława Kreta nie trzeba nikomu przedstawiać – od wielu lat jest najbardziej znanym i rozpoznawalnym prezenterem pogody w Polsce. Dzięki swojej pracy, a szczególnie dzięki ogromnej pasji podróżniczej, ma możliwość zobaczenia wielu ciekawych, często bardzo egzotycznych zakątków świata. Ale chętnie odwiedza i promuje też polskie miejscowości turystyczne. Tym razem za swój cel obrał jedne z najpiękniejszych kurortów w Polsce – Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, położone w regionie Dolnego Śląska, gdzie spędził jedną ze styczniowych niedziel.

Gospodarze uzdrowisk zapoznali prezentera z bazą obydwóch uzdrowisk, w tym z Domami Zdrojowymi, infrastrukturą medyczną i rehabilitacyjną oraz szeroką gamą atrakcji dla przebywających gości. Sam również skorzystał z dostępnych zabiegów leczniczych, które bazują na bogactwie naturalnych surowców – m.in. z połczyńskiej borowiny, radonu w Świeradowie-Zdroju oraz leczniczej wody termalnej w Cieplicach. Zabiegi te mają nie tylko zdrowotne właściwości, ale także przywracają siły witalne, co jest szczególnie polecane tym gościom, którzy pobyt w uzdrowiskach chcą połączyć z aktywnością sportową.

Pan Jarosław Kret postanowił także skorzystać ze sprzyjającej zimowej aury i wybrał się na stok narciarski w Świeradowie-Zdroju, a następnie na Polanę Jakuszycką, mekkę narciarstwa biegowego w pobliżu Uzdrowiska Cieplice. Na koniec odwiedził cieplicki Park Zdrojowy, który dzięki zakończonej w ubiegłym roku rewitalizacji, jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w Polsce.

 

Przez cały dzień prezenterowi towarzyszyła kamera, dzięki czemu już w najbliższą niedzielę, 20 stycznia, o godzinie 9:00, na antenie TVP Info w programie Polska według Kreta, widzowie będą mieli okazję poznać – Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa, popularne kurorty z wieloletnią tradycją w regionie Dolnego Śląska, do których bardzo chętnie przyjeżdżają nie tylko polscy turyści, ale także zagraniczni sąsiedzi.

 

Serdecznie zapraszamy do oglądania Uzdrowiska Cieplice oraz Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa w porannym paśmie TVP Info, w programie Jarosława Kreta. Liczymy na to, że program będzie inspiracją dla widzów, którzy w przyszłości chętnie przyjadą do ośrodków Polskiej Grupy Uzdrowisk i skorzystają z ich szerokiej oferty, najwyższej jakości usług leczniczych, rehabilitacyjnych i rekreacyjnych.

 

 

 

***

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM PM, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.

Spółka KGHM TFI otrzymała dotychczas zezwolenie na utworzenie trzech Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.

 

Do tej pory KGHM I FIZAN zakupił większościowe pakiety udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiskach: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów – Czerniawa. Fundusz KGHM I FIZAN jest również większościowym właścicielm spółki INTERFERIE S.A. oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu.

[ dodano : 18 Sty. 2013 / wizyt : 2441 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk