05 Paź. 2015

Kolejna odsłona projektu PGU: Helena zagości w Uzdrowisku Połczyn i opowie o ofercie leczenia dolegliwości kobiecych

Kolejna odsłona projektu PGU: Helena zagości w Uzdrowisku Połczyn i opowie o ofercie leczenia dolegliwości kobiecych

Ciągle trwa kuracyjne tour bohaterów projektu informacyjno-edukacyjnego Polskiej Grupy Uzdrowisk. Przewodnikiem po Uzdrowisku Połczyn-Grupa PGU w najnowszej odsłonie kampanii zostanie Helena. Głównym powodem jej wyjazdu są dolegliwości kobiece, dlatego właśnie ona, a nie znany dobrze z poprzednich odsłon Stefan będzie tym razem przewodzić po ofercie leczniczej i rekreacyjnej uzdrowiska.

Bohaterowie projektu „Sprawdź, dokąd i jak Stefan i Helena jadą na kurację” dotarli już do Uzdrowiska Połczyn, swojej czwartej destynacji kuracyjnej. Tym razem Helena będzie główną przewodniczką po ofercie zabiegowej zdroju, znanego z leczenia chorób kobiecych i łagodzenia dolegliwości m.in. pooperacyjnych czy związanych z menopauzą. Wybrała Uzdrowisko Połczyn ze względu na ofertę zabiegów na bazie borowiny i solanki, sprawdzonych w leczeniu niepłodności i chorób ginekologicznych, a także aby zniwelować dolegliwości narządów ruchu, początki osteoporozy oraz obniżyć poziom stresu.

W Uzdrowisku Połczyn znajduje się Instytut Kobiecego Zdrowia Podhale, pierwszy w Polsce ośrodek balneologii ginekologicznej, gdzie dostępny jest specjalistyczny program terapeutyczny ukierunkowany na dolegliwości kobiece i leczenie niepłodności, w tym przygotowanie do zabiegów in vitro. Ponadto, uzdrowisko oferuje kąpiele solankowe, działające przeciwzapalnie i przeciwbólowo, a także okłady i tampony borowinowe o działaniu przede wszystkim termicznym, zmniejszającym odczyn zapalny i poprawiającym krążenie. Powrót do kondycji psychofizycznej zapewniają bicze szkockie, pobudzające układ krążenia oraz specjalistyczne ćwiczenia w basenie, łączące relaks z rehabilitacją dostosowaną indywidualnie do potrzeb kuracjusza przez lekarzy ekspertów.

Dostępne w Uzdrowisku Połczyn zabiegi na bazie surowców naturalnych likwidują także bóle mięśniowe, bóle stawów, problemy reumatologiczne i związane z osteoporozą, a dodatkowo znacznie redukują poziom stresu i przemęczenie. Helena skorzysta też z oferty rekreacyjnej, w klimacie tzw. „Szwajcarii Połczyńskiej”, czyli malowniczej doliny pięciu jezior i zabytkowego Parku Zdrojowego. Okolice Uzdrowiska Połczyn nadają się idealnie na wyprawy nordic walking czy wycieczki rowerowe. Dla dopełnienia efektów zabiegów leczniczych, Helena skorzysta również z oferty SPA Hotelu Zdrojowe Zacisze. W ten sposób, jej wyjazd będzie wyjazdem po zdrowie, urodę i wypoczynek.

Tour Heleny i Stefana, poza prezentacją oferty ma na celu zwrócenie uwagi na dostępność uzdrowisk dla osób ze skierowaniem z NFZ lub ZUS. Informuje też o przydatnej dokumentacji, do której w przypadku wyjazdu Heleny zaliczą się informacje o dotychczasowym leczeniu od lekarza prowadzącego oraz aktualne podstawowe badania. W ten sposób lekarze specjaliści precyzyjnie dobiorą rodzaj i częstotliwość zabiegów. Co ciekawe, Połczyn-Zdrój to jedno z nielicznych uzdrowisk w Polsce, gdzie w każdym z obiektów można odbyć kompletną kurację bez potrzeby przemieszczania się.

Celem projektu „Sprawdź, dokąd i jak Stefan jadzie na kurację” jest uświadomienie kuracjuszom ich potrzeb i apel o profilaktykę. Na dalszej liście kuracyjnej Heleny i Stefana widnieją Uzdrowiska Kłodzkie, do których należą Uzdrowisko Polanica, Duszniki i Kudowa oraz Uzdrowisko Cieplice. Każde z nich ma swoją wyspecjalizowaną ofertę, która pozwala kuracjuszom na wybór miejsca kuracji i wypoczynku odpowiednio do zindywidualizowanych potrzeb i zgodnie z zaleceniami lekarza.

O wizycie Heleny w Uzdrowisku Połczyn opowiada krótki film:

 

 

 

 

***

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGUprowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego - w tym dziecięcego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji leczniczej: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie- Zdroju. Znakomite walory krajobrazowe, dużą ilość bogactw naturalnych, liczne i obfite źródła wód mineralnych i leczniczych kurorty zawdzięczają szczególnym warunkom geologicznym, przyrodniczym i klimatycznym. Dzisiejsze Uzdrowiska Kłodzkie S.A. to nowocześnie wyposażona baza balneologiczna oraz hotelowa, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze, wyposażone w nowoczesną aparaturę leczniczą, oferujące ponad 60 różnych zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA, wyspecjalizowana kadra medyczna.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 05 Paź. 2015 / wizyt : 792 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk