02 Cze. 2016

Maraton Ekologiczny z Uzdrowiskiem Cieplice

Maraton Ekologiczny z Uzdrowiskiem Cieplice

Uzdrowisko Cieplice-Grupa PGU jest partnerem Cieplickiego Maratonu Ekologicznego, jednego z największych wydarzeń miejskich, promujących zdrowie i aktywny tryb życia. Festyn pod hasłem „Wybieram Zdrowie” odbędzie się 5 czerwca 2016 r. na Placu Piastowskim w jeleniogórskich Cieplicach.

 

Ideą Cieplickiego Maratonu Ekologicznego w Cieplicach „Wybieram Zdrowie” jest nie tylko zachęta do badań profilaktycznych i zdrowego trybu życia, ale też edukacja zdrowotna. Podczas wydarzenia, którego partnerem jest Uzdrowisko Cieplice-Grupa PGU będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich m.in. w zakresie alergologii, dietetyki, kosmetyki czy fizjoterapii. Specjaliści od okulistyki z Polskiej Grupy Uzdrowisk wykonywać będą aerozole wodą termalną na gałki oczne; dostępne będą również masaże lecznicze i stacje pomiaru ciśnienia, poziomu cukru, składu masy ciała i wiele innych, podstawowych badań diagnostycznych.

Cieplicki Maraton Ekologiczny to również święto zdrowia w sensie naukowym, ponieważ w auli Politechniki Wrocławskiej przez cały dzień 5 czerwca br. równolegle odbywać się będą wykłady lekarzy specjalistów i ekspertów w dziedzinach farmacji, psychologii i dietetyki. O godzinie 11.10 będzie można posłuchać wystąpienia dr. n. KF Dariusza Milko, specjalisty fizjoterapii i Kierownika Działu Rehabilitacji Leczniczej i Przyrodolecznictwa w Uzdrowisku Cieplice-Grupa PGU ) na temat nowoczesnych technik leczenia chorób narządu ruchu w Uzdrowisku Cieplice. Nie zabraknie też zachęty do sportu – w programie Maratonu przewidziane są zajęcia fitness, zumba, boks, turniej piłki siatkowej na siedząco, a także pokazy tańca, crav magi i wiele innych atrakcji sportowych.

To już druga edycja Cieplickiego Maratonu Ekologicznego.

Odwiedź nas w miasteczku zdrowia PGU!

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca sięz sześciu kurortów, sieciąuzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadająnajszersząofertąlecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalękraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogąsiępochwalićnie tylko całorocznąofertąi wysokąjakościąusług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekowątradycjąw lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szerokąi różnorodnąofertępobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modęna wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansęna odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępnośćnaturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych markąStaropolanka i Wielka Pieniawa, które sąatutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 02 Cze. 2016 / wizyt : 417 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk