11 Sie. 2009

Nordic Walking - serdecznie zapraszamy do korzystania z nowych usług !!!


Zapraszamy do skorzystania z wypożyczalni kijków trekkingowych do Nordic Walking w recepcji w Domu Zdrojowym I oraz na zajęcia grupowe z instruktorem Nordic Walking. Szczegółowe informacje można uzyskać w Recepcji Domu Zdrojowego I

CENNIK
Wypożyczenie kijków trekkingowych:
- 2zł za godzinę
- 10zł za dobę
Zajęcia grupowe z instruktorem:
- 15zł za godzinę od osoby.

Najbliższe zajęcia z instruktorem odbędą się 14.08.2009 (piątek) godz. 13.15
Zapisy i informacja – recepcja w Domu Zdrojowym I
Zajęcia grupowe z instruktorem odbędą się gdy grupa będzie liczyć min. 10 osób.

 

Program zajęć:
- historia nordic walking,
- sprzęt używany w marszu z kijami,
- korzyści płynące z nordic walking,
- ćwiczenia techniki nordic walking,
- marsz techniką nordic walking.

Dlaczego warto uprawiać Nordic Walking:

Nordic walking – forma rekreacji ruchowej opracowana na początku XX wieku, polegająca na chodzie ze specjalnymi kijami. Opracowana specjalnie dla narciarzy biegowych jako sposób uzupełnienia całorocznego treningu znalazła zastosowanie jako sposób podniesienia sprawności fizycznej także dla osób nie uprawiających narciarstwa klasycznego.
W porównaniu do tradycyjnego marszu, nordic walking w większym stopniu angażuje pracę mięśni oraz stawy kończyn górnych. Wykorzystanie kijków w trakcie marszu daje optymalny efekt w postaci zaangażowania górnych partii ciała. Prostota spaceru oraz odpowiednia rozgrzewka pozwala na uniknięcie negatywnych skutków przetrenowania. Zaangażowanie górnych partii ciała polega na bardziej zrównoważonym stymulowaniu do pracy mięśni oraz zmuszeniu stawów do pracy w większym zakresie ruchu. Inne korzyści płynące z uprawiania nordic walking to:
- zmniejszenie ryzyka upadku,
- zmniejszenie przeciążeń stawów kolanowych skokowych, biodrowych i kręgosłupa,
- łatwiejsze pokonywanie wzniesień,
- możliwość zastąpienia kul przez kije do nordic walking.
- możliwość uprawiania nordic walking niezależnie od wieku.
Wskazania do nordic walking obejmują niewielkiego stopnia niedowłady kończyn dolnych, zmiany zwyrodnieniowe kończyn dolnych, cukrzycę, osteoporozę, zaburzenia równowagi, stany po urazach ścięgna Achillesa i złamaniach w obrębie kończyn dolnych. Badania naukowe donoszą o korzystnym wpływie nordic walking na układ krążeniowo-naczyniowy oraz oddychania.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z wypożyczalni kijków trekingowych i uprawiania Nordic Walking w Cieplicach - w otoczeniu zieleni i przepięknej panoramy Karkonoszy.

[ dodano : 11 Sie. 2009 / wizyt : 3351 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk