01 Wrz. 2016

O Uzdrowisku Cieplice na antenie TVP Wrocław

O Uzdrowisku Cieplice na antenie TVP Wrocław

Ekipa największej telewizji na Dolnym Śląsku przygotowuje reportaż o Uzdrowisku Cieplice. Emisja już w sobotę na antenie TVP Wrocław.

 

TVP Wrocław będzie gościć w Uzdrowisku Cieplice przy okazji 58. Września Jeleniogórskiego - święta stolicy polskich Karkonoszy, w trakcie których Jelenia Góra prezentuje mieszkańcom oraz turystom swoją bogatą ofertę kulturalną i wypoczynkową. Ekipę telewizyjną po bazie zabiegowej kurortu oprowadzi dr Dariusz Milko, kierownik Działu Rehabilitacji Leczniczej i Przyrodolecznictwa Uzdrowiska Cieplice.

 

Dr Milko będzie również bohaterem rozmowy, w której zostaną poruszone zalety Uzdrowiska Cieplice, które jako jedyne w Polsce specjalizuje się w leczeniu schorzeń oka. Rozmowa dotyczyć będzie zwłaszcza walorów zabiegu płukania oka leczniczą wodą termalną, tzw. aerozoli.

 

- Tylko nasze uzdrowisko wykonuje ten zabieg. Jest on coraz bardziej popularny, gdyż w dobie powszechnej komputeryzacji coraz więcej osób cierpi na zespół suchego oka, który jest jednym ze wskazań do przeprowadzenia tej terapii. Aerozole przynoszą ulgę dla oka i są zalecane zarówno w profilaktyce, jak i po zabiegach operacyjnych - tłumaczy dr Dariusz Milko.

 

Reportaż z Uzdrowiska Cieplice wyemitowany zostanie na antenie TVP Wrocław w najbliższą sobotę, 3 września, o godz. 21:50.

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca sięz sześciu kurortów, sieciąuzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadająnajszersząofertąlecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalękraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogąsiępochwalićnie tylko całorocznąofertąi wysokąjakościąusług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekowątradycjąw lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szerokąi różnorodnąofertępobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modęna wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansęna odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępnośćnaturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych markąStaropolanka i Wielka Pieniawa, które sąatutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 01 Wrz. 2016 / wizyt : 377 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk