17 Lut. 2016

PGU na Międzynarodowych Targach Turystycznych we wrocławskiej Hali Stulecia


 
Polska Grupa Uzdrowisk zaprezentuje się obok 200 innych wystawców z kraju i zagranicy na tegorocznych Międzynarodowych Targach Turystycznych w Hali Stulecia we Wrocławiu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28 lutego 2016 r. i jak co roku będzie miejscem ciekawych spotkań podróżniczych, a także okazją do prezentacji firm związanych z turystyką. MTT to jedna z większych imprez dedykowanych branży turystycznej, uzdrowiskowej, transportowej i hotelarskiej oraz promocji regionów turystycznych.
W dniach 26-28 lutego br. odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z turystyką i podróżami – Międzynarodowe Targi Turystyczne, organizowane cyklicznie od ośmiu lat we wrocławskiej Hali Stulecia. Jest to miejsce dla ponad 200 wystawców reprezentujących szeroko rozumianą branżę turystyczną, w tym turystykę uzdrowiskową, a także biura podróży i firmy związane z infrastrukturą wypoczynkową. Na stoisku Polskiej Grupy Uzdrowisk będzie można zapoznać się z pełną ofertą wszystkich należących do PGU zdrojów, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat lecznictwa uzdrowiskowego. Rehabilitanci opowiadać będą o zabiegach z wykorzystaniem naturalnych surowców leczniczych, właściwościach solanek, borowiny, czy wód radonowych wykorzystywanych w medycynie uzdrowiskowej i fizjoterapii. Na miejscu można będzie także bezpłatnie poddać się zabiegowi okulistycznemu. Aerozole, czyli inaczej inhalacje na gałki oczne wykonywane są na bazie leczniczej wody termalnej. Zabieg zalecany jest w profilaktyce, w leczeniu pooperacyjnym a także w przypadkach najczęściej diagnozowanych przez okulistów dolegliwości związanych z pracą przy komputerze, takich jak zespół suchego oka, przewlekłe zapalenie spojówek, czy permanentne niedotlenienie oka. Inhalacje przynoszą natychmiastową ulgę oraz poprawę dolegliwości ocznych, nawilżają i poprawiają ukrwienie w gałce ocznej, a w efekcie także komfort widzenia. Efekt terapeutyczny aerozoli utrzymuje się przez około 6 miesięcy. Tego typu zabiegi okulistyczne dostępne są m.in. w Uzdrowisku Cieplice – Grupa PGU.
- Polska Grupa Uzdrowisk jako jeden z liderów lecznictwa balneologicznego w Polsce na Targach planuje udostępnić jeden z zabiegów okulistycznych. Nie jest on przeznaczony stricte dla osób ze zdiagnozowanym schorzeniem, ponieważ zaleca się stosować go także w ramach profilaktyki, zwłaszcza, że coraz więcej osób odczuwa dyskomfort oka powodowany noszeniem soczewek kontaktowych, pracą przy komputerze i w klimatyzowanym pomieszczeniu. Na naszym stoisku będzie można również sporo się dowiedzieć, na temat surowców leczniczych czy wód termalnych, w które bogaty jest Dolny Śląsk i jak wspaniałą, konkurencyjną ofertę turystyczno-uzdrowiskową kryje w sobie ten region – mówi Magdalena Kolerska-Kardela, dyrektor ds. komunikacji i marketingu w PGU.
W ramach targów odbędzie się także Festiwal Kulinarny, gdzie będzie można obserwować jak powstają dania kuchni japońskiej, żydowskiej czy gruzińskiej, a także znany wrocławski Festiwal Podróżników, gdzie o swoich przygodach opowiadać będzie kilkunastu gości. Wśród nich znajdą się młodzi podróżnicy z Klubu Podróżników BIT, Nela Mała Reporterka, Andrzej Bargiel (pierwszy człowiek, który zjechał z wierzchołka Broad Peaku na nartach), czy Aleksander Doba (Człowiek Roku National Geographic). 
[ dodano : 17 Lut. 2016 / wizyt : 418 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk