01 Wrz. 2014

PGU partnerem Forum Ochrony Zdrowia i Festiwalu Biegowego


Forum Ochrony Zdrowia oraz Festiwal Biegowy na stałe wpisały się w doroczne prestiżowe wydarzenie, jakim jest Forum Ekonomiczne w Krynicy. Nie inaczej będzie w tym roku, a jednym z partnerów tych wydarzeń będzie Polska Grupa Uzdrowisk.

Tegoroczna tematyka V Forum Ochrony Zdrowia podczas krynickich obrad będzie dotyczyć przyszłości systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Prelegenci i zaproszeni goście będą rozmawiali o wyzwaniach, które w polskim systemie ochrony zdrowia są jeszcze do osiągnięcia, biorąc pod uwagę doświadczenia innych krajów.  W tę tematykę idealnie wpisuje się Polska Grupa Uzdrowisk, największa sieć uzdrowisk w Polsce, która została partnerem tegorocznego Forum Ochrony Zdrowia. Lecznictwo uzdrowiskowe to dzisiaj ważna część całego systemu ochrony zdrowia. Do uzdrowisk coraz częściej przyjeżdżają nie tylko kuracjusze, ale i turyści, którzy chcą skorzystać z wyjątkowych warunków sportowych i klimatycznych, surowców naturalnych oraz zabiegów leczniczych pod okiem profesjonalnej kadry medycznej.

Natomiast wydarzeniem dodatkowym dla Forum Ekonomicznego, o charakterze sportowym, jest Festiwal Biegowy, który już tradycyjnie odbywa się po zakończeniu debat. To święto sportowe, klasyfikowane jako jedno z największych wydarzeń sportowych dla rodzin w Polsce, skierowane jest zarówno do amatorów,  jak i zawodowych biegaczy, a jego ideą jest połączenie aktywności fizycznej z rywalizacją sportową.

Wśród tegorocznych partnerów Festiwalu Biegowego nie mogło również zabraknąć Polskiej Grupy Uzdrowisk, która jako organizacja działająca w obszarze ochrony zdrowia oraz jako producent naturalnej wody mineralnej Staropolanki, bardzo często wspiera wydarzenia o charakterze sportowym i rekreacyjnym. Dlatego też w tym roku na trasie krynickiego biegu Staropolanka będzie obecna w strefach kibicowania, jak również będzie towarzyszyć uczestnikom podczas zmagań sportowych.  

Serdecznie zapraszamy!

V Forum Ochrony Zdrowia

2-4 września 2014 roku, Krynica-Zdrój

Festiwal Biegowy

5-7 września 2014 roku, Krynica-Zdrój

 

 

 ***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

[ dodano : 01 Wrz. 2014 / wizyt : 1659 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk