26 Sie. 2013

PGU partnerem Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2013


W dniach 24 - 25 sierpnia 2013 r. Jelenia Góra stanie się stolicą kolarstwa szosowego. A wszystko to za sprawą „Karkonoskiego Klasyku" BGŻ Pro Liga Jelenia Góra, czyli Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2013. Z uwagi na lokalizację tego wydarzenia sportowego, jego partnerem zostały Polska Grupa Uzdrowisk oraz spółka INTERFERIE – zarządzane przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

 

Tegoroczne Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym odbędą się w takich kategoriach, jak: Open Kobiety, Open Mężczyźni, Orlik Kobiety, Orlik Mężczyźni, Juniorki, Juniorzy Juniorki Młodsze i Juniorzy Młodsi. Wszystkie wyścigi będą zaczynać się w najstarszym polskim uzdrowisku termalnym – w Cieplicach na Placu Piastowskim, a kończyć w Jagniątkowie przy Domu Hauptmana.

Uzdrowisko Cieplice – Polska Grupa Uzdrowisk, jako gospodarz Mistrzostw wsparło organizację, miedzy innymi poprzez udostepnienie swojej infrastruktury na potrzeby sportowców. Dzięki temu odprawy zawodników będą odbywały się w Restauracji Zdrojowej Edward, historycznej Sali balowej położonej w centralnym miejscu Parku Zdrojowego, zaliczanego do jednego z najładniejszych na Dolnym Śląsku.

Ponadto, malownicze położenie w samym centrum kotliny czyni Jelenią Górę oraz Uzdrowisko Cieplice miejscem niezwykle atrakcyjnym dla miłośników turystyki i aktywnego wypoczynku.W mieście i w jego otoczeniu znajdują się znakomite tereny do uprawiania turystyki, zarówno pieszej, jak i rowerowej. Dogodna komunikacja do pobliskich ośrodków górskich z infrastrukturą zapewniającą uprawianie sportów zimowych, w tym m.in. narciarstwo zjazdowe i biegowe, jest dodatkowym atutem atrakcyjnego położenia miasta dla gości i kuracjuszy cieplickiego zdroju.

 

Termin – 24 – 25 sierpnia 2013 roku

Miejsce: Start – Jelenia Góra (Cieplice), Plac Piastowski

 Meta – Jelenia Góra (Jagniątków), ul. Michałowicza – Dom Hauptmana

 

Więcej informacji, program imprezy, regulamin, formularze zgłoszeń na stronie: www.karkonoskiklasyk.pl

Serdecznie zapraszamy do Uzdrowiska Cieplice!

 

 

 

 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

[ dodano : 26 Sie. 2013 / wizyt : 2069 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk