06 Maj. 2016

Piknik nad Odrą przyciągnie kuracjuszy PGU


W weekend 7-8 maja 2016 r. w Szczecinie odbywa się słynny Piknik nad Odrą, wydarzenie, które łączy w sobie targi turystyczne, targi żywności, festiwal gotowania i wiosenny festyn rodzinny. Na targach będzie można odwiedzić stoisko Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz zapoznać się z ofertą balneologiczną i wypoczynkową sześciu należących do niej zdrojów.

Piknik nad Odrą to największe w regionie wydarzenie plenerowe, organizowane na zachodnim Pomorzu od 25 lat, a od dekady królujące na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Piknik jest połączeniem dużych targów turystycznych Market Tour z festiwalem rodzimej kuchni i rodzinną imprezą kulturalną. Na targach Market Tour tradycyjnie obecna będzie Polska Grupa Uzdrowisk, prezentująca swoją ofertę pobytów leczniczych i wypoczynkowych szerokiej rzeszy zwiedzających. Jest to szczególnie ważne w kontekście rosnącej popularności turystyki uzdrowiskowej i rosnącej konkurencyjności polskich zdrojów. A wiele je wyróżnia, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość surowców leczniczych, poziom opieki medycznej i fizjoterapeutycznej, ofertę rekreacyjną oraz wybór specjalistycznych profili, skierowanych np. dla dzieci z otyłością, kobiet po mastektomii, pacjentów onkologicznych, czy osób ze schorzeniami okulistycznymi.

Stoisko PGU połączone będzie ze stoiskiem sieci hoteli INTERFERIE. Piknik nad Odrą odwiedzi ponad 50 tys. zwiedzających, a obecnych będzie ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy.

 

Organizatorem Pikniku są Międzynarodowe Targi Szczecińskie oraz Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki.

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca sięz sześciu kurortów, sieciąuzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadająnajszersząofertąlecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalękraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogąsiępochwalićnie tylko całorocznąofertąi wysokąjakościąusług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekowątradycjąw lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szerokąi różnorodnąofertępobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modęna wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansęna odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępnośćnaturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych markąStaropolanka i Wielka Pieniawa, które sąatutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 06 Maj. 2016 / wizyt : 357 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk