02 Paź. 2014

Polska Grupa Uzdrowisk i Staropolanka wspierają Bieg 4F Świeradów RUN


Ośrodek SKI&SUN Świeradów-Zdrój wspólnie ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Wspierania Wiedzy o Ekologii i Rozwoju Kultury Fizycznej Świeradów-Zdrój organizują 4F Świeradów RUN „I Bieg na Stóg Izerski”. Wydarzenie odbędzie się 5 października 2014 r. o godz. 11:00, a partnerami wspierającymi będą Polska Grupa Uzdrowisk, przy szczególnym udziale Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa oraz Staropolanka, woda mineralna Uzdrowisk Kłodzkich.

4F Świeradów RUN to pierwsza edycja ogólnopolskiego biegu na Stóg Izerski. Zawody zostaną rozegrane w Świeradowie-Zdroju w obrębie miasta, Ośrodka SKI&SUN Świeradów-Zdrój z koleją gondolową oraz szlaków turystycznych na Stóg Izerski. Zawodnicy mogą rywalizować można na dwóch dystansach - 2,5 - kilometrowym biegu po Świeradowie-Zdroju oraz 10 - kilometrowym biegu na Stóg Izerski.

Nie mogło też zabraknąć Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa w kolejnym wydarzeniu sportowym, które ma miejsce w Świeradowie-Zdroju. Zarówno kurort, jak i cała Polska Grupa Uzdrowisk wraz ze Staropolanką chcą być zaangażowane i kojarzone ze sportem i zdrową aktywnością. A 4F Świeradów RUN to nie tylko promocja aktywności sportowej, ale i promocja regionu, którego ukształtowanie geograficzne oraz czynniki naturalne, jak również uzdrowiskowy charakter sprzyja szeroko pojętej rekreacji i dbałości o zdrowie i kondycję.

Staropolanka, jako partner wspierający biegu przekazała wodę mineralną dla zawodników, a Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa voucher na pobyt weekendowy w Hotelu Zdrojowym SANUS, jako jedną z nagród dla zwycięzców.

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 r. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, PGU kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu PGU.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 02 Paź. 2014 / wizyt : 1515 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk