20 Maj. 2016

Polska Grupa Uzdrowisk na targach turystycznych w Opolu

Polska Grupa Uzdrowisk na targach turystycznych w Opolu

Polska Grupa Uzdrowisk na targach turystycznych w Opolu

Zabiegi okulistyczne, kompleksowa prezentacja oferty, spotkanie z ekspertami, uzdrowiskowe gadżety i ponad 20 tysięcy zwiedzających – tak wyglądało stoisko wystawiennicze Polskiej Grupy Uzdrowisk podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych w Opolu. Święto turystyki odbyło się pod hasłem „W stronę słońca” w dniach 20-22 maja 2016 r. na opolskim rynku i przyciągnęło gości nawet z najdalszych krańców świata.

Międzynarodowe Targi Turystyczne w Opolu co roku przyciągają ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy. Polska Grupa Uzdrowisk, w składzie Uzdrowiska Kłodzkie, Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowisko Połczyn, już po raz kolejny uczestniczyła w tych najważniejszych targach na Opolszczyźnie i zaprezentowała swoje stoisko wraz z przykładowymi zabiegami leczniczymi. Na stoisku można było skorzystać z aerozoli na gałki oczne – zabiegu na bazie naturalnych wód termalnych, który nawilża oko, poprawia ukrwienie i je dotlenia, a którego efekty terapeutyczne utrzymują się przez kilka miesięcy. Jest to tylko jedna z wielu możliwości wykorzystania naturalnych surowców leczniczych przez PGU. Przy stoisku wystawienniczym konsultanci prezentowali pełną ofertę dolnośląskich zdrojów, dostępną zarówno dla kuracjuszy korzystających ze skierowania NFZ lub ZUS, jak i pełnopłatnych.

Targom towarzyszyły liczne konkursy, występy, pokazy sportowe, warsztaty kulinarne oraz spotkania z podróżnikami – gościem specjalnym był Tomek Michniewicz, dziennikarz, reportażysta i organizator ekspedycji.

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca sięz sześciu kurortów, sieciąuzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadająnajszersząofertąlecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalękraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogąsiępochwalićnie tylko całorocznąofertąi wysokąjakościąusług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekowątradycjąw lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szerokąi różnorodnąofertępobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modęna wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansęna odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępnośćnaturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych markąStaropolanka i Wielka Pieniawa, które sąatutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk. www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 20 Maj. 2016 / wizyt : 358 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk