06 Maj. 2015

Polska Grupa Uzdrowisk podczas Pikniku Funduszy Europejskich

Polska Grupa Uzdrowisk podczas Pikniku Funduszy Europejskich

Już 9 maja 2015 roku odbędzie się kolejna edycja Pikniku Funduszy Europejskich. To wydarzenie, którego celem jest promocja środków unijnych skierowanych dla Dolnego Śląska, przygotowywane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, odbędzie się przy wrocławskiej Hali Stulecia. Wśród beneficjentów środków unijnych ważną rolę odgrywają ośrodki Polskiej Grupy Uzdrowisk, dlatego też nie mogło ich zabraknąć podczas tego wydarzenia.

Uczestnikami Pikniku Funduszy Europejskich będą beneficjenci realizujący projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Dlatego też wśród partnerów tego święta znalazły się dolnośląskie uzdrowiska PGU.

 - To właśnie dzięki funduszom pozyskanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego w naszych uzdrowiskach mogliśmy zrealizować bardzo ważne projekty, które będą służyły ogółowi społeczeństwa. Efekty prac oraz nakładów finansowych możemy już obserwować, między innymi w postaci przebudowanego Szpitala Uzdrowiskowego „Jagusia" na specjalistyczny ośrodek leczenia otyłości i schorzeń narządu ruchu dla dzieci i dorosłych prowadzony przez Uzdrowiska Kłodzkie-Grupa PGU. Ponadto, dzięki funduszom unijnym dokonaliśmy przebudowy i rozbudowy Szpitala Uzdrowiskowego „Jagusia" na Specjalistyczne Centrum Profilaktyki, Leczenia oraz Nowoczesnej Edukacji prozdrowotnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przebudowę z rozbudową budynku szpitala uzdrowiskowego „Korab” oraz dokonaliśmy rewitalizacji najstarszego świeckiego obiektu w Cieplicach-Zdroju – „Długi Dom”. To kluczowe projekty nie tylko z punktu widzenia rozwoju Polskiej Grupy Uzdrowisk, ale głównie z perspektywy naszych kuracjuszy oraz gości – mów Maciej Markowski, Wiceprezes Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU

Podczas Pikniku Funduszy Europejskich uzdrowiska zaprezentują nowości produktowe i usługowe w swoich ofertach – między innymi nowoczesny wypoczynek w odrestaurowanym cieplickim „Długim Domu” oraz propozycję dla najmłodszych kuracjuszy – nową odsłonę Szpitala Uzdrowiskowego dla Dzieci „Jagusia” w Kudowie-Zdroju z warsztatami kulinarnymi, studiem nagrań i komfortową bazą hotelową i zabiegową.

Serdecznie zapraszamy!

Piknik Funduszy Europejskich

Hala Stulecia we Wrocławiu

9 maja 2015 roku

12:00-17:00

 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

[ dodano : 06 Maj. 2015 / wizyt : 1234 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk