28 Wrz. 2015

Polska Grupa Uzdrowisk podczas XXIV Kongresu Uzdrowisk Polskich


W dniach 28-30 września br. odbędzie się już XXIV Kongres Uzdrowisk Polskich w Inowrocławiu. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Uzdrowiska Polskie – Wyzwania i Szanse”. Patronat Honorowy nad XXIV Kongresem Uzdrowisk Polskich objął Marian Zembala, Minister Zdrowia, zaś w Komitecie Honorowym zasiadają przedstawiciele rządu, samorządów wojewódzkich i świata nauki. Jednym z partnerów Kongresu jest KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych wraz z marką PGU.

Tematy przygotowanych sesji plenarnych podczas tegorocznego Kongresu Uzdrowisk Polskich będą dotyczyły kwestii niezwykle ważnych dla całego środowiska uzdrowiskowego, w tym zasad finansowania lecznictwa uzdrowiskowego w najbliższych latach, konieczności opracowania i wprowadzenia procedur i standaryzacji w lecznictwie uzdrowiskowym oraz optymalnego wykorzystania naturalnych surowców leczniczych i urządzeń lecznictwa uzdrowiskowego w miejscowościach uzdrowiskowych. Kongres w Inowrocławiu  jest także doskonałą okazją do integracji środowiska uzdrowiskowego i wypracowania przyszłościowych rozwiązań prawnych.

Podczas tak ważnego wydarzenia uzdrowiskowego, jakim jest Kongres Uzdrowisk Polskich nie mogło zabraknąć KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, które w swoim portfelu posiada największą sieć polskich zdrojów – Polską Grupę Uzdrowisk, w skład której wchodzą Uzdrowiska Kłodzkie, Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowisko Połczyn.

Polska Grupa Uzdrowisk będzie widoczna w sposób szczególny, ponieważ obecnie prowadzi kampanię informacyjną: „Sprawdź dokąd i jak Stefan jedzie na kurację”, która ma na celu edukowanie i zachęcanie społeczeństwa do korzystania z oferty i atrakcji polskich uzdrowisk. 

 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 28 Wrz. 2015 / wizyt : 869 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk