18 Sty. 2013

Polska Grupa Uzdrowisk ponownie wspiera Kobiecanki

Polska Grupa Uzdrowisk ponownie wspiera Kobiecanki

Polska Grupa Uzdrowisk ponownie wspiera Kobiecanki

19 stycznia br. odbędzie się kolejna konferencja z cyklu Akademii Kobiet Zainspirowanych. Tym razem tematem przewodnim spotkania będą dzieci – ich zdrowie oraz wychowanie. Organizatorem III Akademii jest portal Kobiecanki.pl, który poprzez liczne inicjatywy, tworzy największą w regionie kobiecą społeczność. Głównym partnerem spotkania już tradycyjnie została Polska Grupa Uzdrowisk, zaś gośćmi specjalnymi będą Dorota Zawadzka, psycholog rozwojowy, wykładowca akademicki i autor poradników dla rodziców, znana m.in. z programu Superniania oraz Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.

Podczas tegorocznej Akademii wiodącym tematem będzie problem otyłości u dzieci i profilaktyki z tym związanej. Dlatego też do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni rodzice oraz grono doświadczonych specjalistów i lekarzy. Przedstawiciel Polskiej Grupy Uzdrowisk, dr Grzegorz Ferdynus, Dyrektor ds. Lecznictwa w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich zaprezentuje rolę lecznictwa uzdrowiskowego dzieci w systemie opieki zdrowotnej. Oprócz tego, podczas konferencji uczestnicy usłyszą o sposobach zdrowego odżywiania najmłodszych oraz przykładowych negatywnych skutkach picia napojów kolorowych. Dzięki obecności przedstawicieli Polskiej Grupy Uzdrowisk, goście będą mieli możliwość poznania szerokiej oferty turnusów odchudzających dla dzieci w dolnośląskich uzdrowiskach Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich oraz specjalnych pobytów dla rodzin w Uzdrowiskach: Cieplice, Świeradów-Czerniawa oraz Połczyn.

 - Akademie Kobiecanek coraz mocniej wpisują się w krajobraz regionu Dolnego Śląska, a poruszane tematy są odpowiedzią na problemy zdrowotne społeczeństwa. Dlatego też tym chętniej angażujemy się w partnerstwo tego rodzaju  spotkań. Oferta naszych ośrodków, wchodzących w skład Polskiej Grupy Uzdrowisk, jest bardzo szeroka, a dzięki temu możemy ją kierować do osób w każdym wieku i z różnymi problemami zdrowotnymi, w tym również do rodzin z dziećmi. Co więcej, Akademie są dla nas również możliwością szerokiego dotarcia z informacją o wysokim standardzie naszej infrastruktury, świadczonych usług medycznych i rehabilitacyjnych oraz wyjątkowej ofercie turystycznej, do jeszcze większej liczby osób zainteresowanych pobytami w ośrodkach uzdrowiskowych mówi Marcin Chmielewski, Prezes Zarządu, KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A., właściciela Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Najbliższa Akademia pod hasłem „Zdrowy maluch na 6!” to jedyne w swoim rodzaju spotkanie rodziców z gronem doświadczonych specjalistów i lekarzy. Oprócz problematyki otyłości, poruszone zostaną kwestie wychowawcze oraz temat coaching’u rodzicielskiego, o czym opowie Dorota Zawadzka. Nie zabraknie też licznych atrakcji dla uczestników spotkania. W ramach tematu zdrowego odżywiania odbędzie się pokaz mistrza kuchni, który zaprezentuje, jak gotować zdrowo i ze smakiem. W programie znajdą się również pokazy kosmetyczne i taneczne, a także zostaną zorganizowane stoiska promocyjne, w tym Polskiej Grupy Uzdrowisk, gdzie przedstawiciele będą odpowiadali na pytania zainteresowanych i promowali ofertę poszczególnych ośrodków oraz zapraszali do ich poznania. Oprócz tego, w ramach stoiska PGU promowana będzie również Staropolanka, najwyższej jakości woda mineralna ziemi kłodzkiej, której produkty będą dostępne dla wszystkich uczestników wydarzenia. A wszyscy ci, którzy odwiedzą stoisko Polskiej Grupy Uzdrowisk i wypełnią formularz, będą mieli szansę wygrania atrakcyjnych cenowo  zimowych, rodzinnych pobytów w jednym z uzdrowisk w czasie trwania tegorocznych ferii.  

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych:

III Akademia Kobiet Zainspirowanych

„Zdrowy maluch na 6!”

Hotel Maria w Wałbrzychu

Sala Marysieńka

19 stycznia 2013 roku (sobota), 10:00 – 15:00

Wstęp wolny!

 

***

 

KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.zostało zarejestrowane w czerwcu 2009 roku, a jego wyłącznym Akcjonariuszem jest KGHM Polska Miedź S.A. Powołanie TFI wpisuje się w realizację długoterminowej strategii KGHM PM, która zakłada m.in. dywersyfikację ryzyka inwestycyjnego, dzięki pozyskiwaniu kapitału spoza Grupy KGHM. Utworzenie własnego TFI daje możliwość stopniowego angażowania się w przedsięwzięcia spoza podstawowego profilu działalności.

Spółka KGHM TFI otrzymała dotychczas zezwolenie na utworzenie trzech Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych Aktywów Niepublicznych.

Do tej pory KGHM I FIZAN zakupił większościowe pakiety udziałów w Zespole Uzdrowisk Kłodzkich oraz Uzdrowiskach: Cieplice, Połczyn oraz Świeradów – Czerniawa. Fundusz KGHM I FIZAN jest również większościowym właścicielem spółki Interferie S.A. oraz hotelu INTERFERIE Medical SPA Sp. z o.o. w Świnoujściu.

Polska Grupa Uzdrowiskpowstała w 2011 r. Tworzą ją najlepsze i najpiękniejsze polskie kurorty: Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko

Świeradów - Czerniawa, Zespół Uzdrowisk Kłodzkich i Uzdrowisko Połczyn. Jej właścicielem jest KGHM I FIZAN, reprezentowany przez KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Bazując na unikatowych w skali Europy, naturalnych zasobach leczniczych, Polska Grupa Uzdrowisk oferuje jeden z najszerszych zakresów usług leczniczych, zdrowotnych oraz SPA i wellness.

[ dodano : 18 Sty. 2013 / wizyt : 2439 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk