08 Lip. 2015

Polska Grupa Uzdrowisk w projekcie na rzecz rozwoju Dolnego Śląska


10 lipca br. w Szczawnie-Zdroju odbędzie się seminarium na temat potencjału i kierunków rozwoju lecznictwa balneologicznego na Dolnym Śląsku, w którym udział wezmą reprezentanci największych uzdrowisk w regionie, w tym należących do Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz trzech wrocławskich uczelni. Seminarzyści podpiszą również list intencyjny, będący projektem współpracy i promocji Dolnego Śląska, jako zagłębia lecznictwa uzdrowiskowego, który przewiduje utworzenie spółki Instytut Rozwoju Lecznictwa Uzdrowiskowego, Balneologii, Medycyny Fizykalnej i Geotermii.

Jednym z pomysłodawców i inicjatorów przedsięwzięcia integracji podmiotów uzdrowiskowych oraz jednym z głównych sygnatariuszy listu intencyjnego jest Polska Grupa Uzdrowisk, w składzie Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowiska Kłodzkie, tworzące Polską Grupę Uzdrowisk.

Spotkanie zakończy podpisanie Listu Intencyjnego, dotyczącego współpracy na rzecz rozwoju i integracji lecznictwa uzdrowiskowego, balneologii, medycyny fizykalnej i geotermii na terenie Dolnego Śląska. List jest wstępnym projektem utworzenia przez sygnatariuszy Instytutu Rozwoju Lecznictwa Uzdrowiskowego, Balneologii, Medycyny Fizykalnej i Geotermii. Przedstawicielem Polskiej Grupy Uzdrowisk podczas seminarium oraz jednym z sygnatariuszy będzie Wojciech Krasoń, p.o. Prezesa Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU.

 - Integracja kilku obszarów działalności leczniczej oraz środowiska uzdrowiskowego, naukowego i samorządowego to pierwszy krok do projektu utworzenia Instytutu Rozwoju Lecznictwa Uzdrowiskowego, Balneologii, Medycyny Fizykalnej i Geotermii. Razem będziemy mogli sprawniej działać na rzecz rozwoju turystyki i potencjału uzdrowiskowego Dolnego Śląska, a także efektywniej zarządzać funduszami publicznymi i prywatnymi. Polska Grupa Uzdrowisk jest jednym z inicjatorów tego projektu integracyjnego. Wierzę, że wkrótce rozpocznie się realna współpraca między nami a innymi podmiotami, których działania będą stanowiły widoczny wkład w rozwój regionu – mówi Wojciech Krasoń, p.o. Prezesa Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU.

List Intencyjny jest deklaracją woli współpracy takich podmiotów, jak: Województwo Dolnośląskie, Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A., Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A., Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o.o., Uzdrowisko Połczyn S.A. - Grupa PGU, Uzdrowiska Kłodzkie S.A. - Grupa PGU, Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU, Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa Sp. z o.o. - Grupa PGU, KGHM CUPRUM Sp. z o.o. Centrum Badawczo Rozwojowe, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Ideą projektu jest zintegrowanie działań z obszaru rozwoju i promocji turystyki uzdrowiskowej w województwie dolnośląskim. Debata, poprzedzająca akt podpisania listu, stanowić będzie głos ekspercki w kwestii nowych kierunków rozwoju branży uzdrowiskowej oraz integracji interesariuszy tego rozwoju.

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 08 Lip. 2015 / wizyt : 1204 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk