26 Mar. 2016

Polska Grupa Uzdrowisk wesprze Bieg dla Natalki

Polska Grupa Uzdrowisk wesprze Bieg dla Natalki

2 kwietnia 2016 r. na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się charytatywna impreza narciarsko-biegowa, której celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie zmagającej się z chorobą nowotworową Natalki. To już kolejna akcja wsparcia dla dziewczynki w regionie. Fundatorem nagród i partnerem biegu jest Polska Grupa Uzdrowisk. 
Natalia jest mieszkanką Jeleniej Góry, u której zdiagnozowano chłoniaka złośliwego śródpiersia. Bieg charytatywny w Polanie Jakuszyckiej, którego celem jest zbiórka funduszy na leczenie to już  kolejne wydarzenie sportowe organizowane na rzecz pomocy dziewczynce. Datki zebrane podczas biegu oraz pieniądze z opłat startowych zostaną przeznaczone na kosztowną, 24-miesięczną kurację, jaka czeka Natalię. Polska Grupa Uzdrowisk jest partnerem akcji i fundatorem nagród dla biegaczy w tej szczytnej inicjatywie.
Zawody narciarsko-biegowe odbędą się 2 kwietnia br. na dystansie 7 km. Istnieje również możliwość uczestnictwa bez nart, w klasycznym biegu na tym samym dystansie. Zebrane środki trafiają na indywidualne konto Natalii w fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. 
Polska Grupa Uzdrowisk angażuje się w wiele akcji charytatywnych w regionie. Bardzo często są to akcje wspierające osoby z chorobą nowotworową, tak jak w przypadku Biegu dla Natalki. Tym, co wyróżnia tę inicjatywę to forma wydarzenia sportowego, bo pobiec będzie można zarówno na nartach, jak i w butach. Cały dochód z opłat startowych trafi na cel leczenia Natalki. Datki będzie można też wpłacać na miejscu w biurze zawodów na Polanie Jakuszyckiej.
Przed charytatywnym biegiem głównym zaplanowany jest Bieg dla Dzieci oraz inne animacje dla najmłodszych.
Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Biegu Piastów, znane z organizowania Festiwalu Narciarstwa Biegowego, którego ostatnia edycja miała miejsce między 27 lutego a 6 marca 2016 r. PGU była obecna również podczas tego wydarzenia jako partner i uczestnik, a drużyna spółki wystartowała w zawodach na dystansie 25 km stylem klasycznym. 
Start Biegu dla Natalki: 2 kwietnia, godz. 11:30, Ośrodek Narciarstwa Biegowego Jakuszyce.
[ dodano : 26 Mar. 2016 / wizyt : 420 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk