14 Cze. 2016

Polska Grupa Uzdrowisk zaprasza na konferencję neurochirurgiczną

Polska Grupa Uzdrowisk zaprasza na konferencję neurochirurgiczną

W dniach 17-18 czerwca 2016 r. w jeleniogórskiej KCM Clinic odbędzie się naukowo-szkoleniowa konferencja neurochirurgiczna współorganizowana przez Polską Grupę Uzdrowisk. Tematem debaty będą małoinwazyjne techniki neurochirurgiczne w chorobach kręgosłupa oraz zalecenia i ograniczenia w rehabilitacji.

Polska Grupa Uzdrowisk oraz KCM Clinic w Jeleniej Górze zapraszają na konferencję medyczną poświęconą chorobom kręgosłupa i małoinwazyjnym technikom ich leczenia. Wśród prelegentów znajdą się m.in. dr n. KF Dariusz Milko, specjalista fizjoterapii i Kierownik Działu Rehabilitacji Leczniczej i Przyrodolecznictwa w Uzdrowisku Cieplice-Grupa PGU oraz dr hab. Stanisław Kwiek, specjalista neurochirurg. Uzdrowisko Cieplice-Grupa PGU specjalizuje się m.in. w leczeniu schorzeń ortopedyczno-urazowych, reumatologicznych i neurologicznych, prowadzi także renomowany profil okulistyczny.

Podczas konferencji fizjoterapeuci i lekarze specjaliści przedstawią swoje spostrzeżenia w kontekście zabiegów neurochirurgicznych kręgosłupa oraz późniejszej rehabilitacji, również uzdrowiskowej. Spotkaniu towarzyszyć będzie transmisja LIVE z sal operacyjnych w klinice KCM.

 

Prelekcja: „Zalecenia i ograniczenia w zakresie fizjoterapii u pacjentów zakwalifikowanych do operacji kręgosłupa”.  -  drn. KF Dariusz Milko, specjalista Fizjoterapii, Kierownik Działu Rehabilitacji Leczniczej i Przyrodolecznictwa w Uzdrowisku Cieplice-Grupa PGU

17 czerwca 2016 r. w godzinach 14.30-15.00

salaKCM Clinic

Jelenia Góra, ul. Bankowa 5-7

 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca sięz sześciu kurortów, sieciąuzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadająnajszersząofertąlecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalękraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogąsiępochwalićnie tylko całorocznąofertąi wysokąjakościąusług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekowątradycjąw lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szerokąi różnorodnąofertępobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modęna wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansęna odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępnośćnaturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych markąStaropolanka i Wielka Pieniawa, które sąatutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 14 Cze. 2016 / wizyt : 372 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk