25 Sie. 2015

Stefan wybrał już pierwszy cel kuracji -– pojedzie do Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa

Stefan wybrał już pierwszy cel kuracji -– pojedzie do Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa

Stefan wybrał już pierwsze uzdrowisko, do którego pojedzie na kurację w ramach najnowszego projektu edukacyjnego Polskiej Grupy Uzdrowisk „Sprawdź, dokąd i jak Stefan jedzie na kurację”. W świeradowskim zdroju Stefan zregeneruje siły i wyleczy uciążliwe dolegliwości, a także zredukuje poziom stresu. Wizyta Stefana w Uzdrowisku Świeradów-Czerniawa to dopiero początek jego leczniczej podróży - kolejnym celem będzie  Polanica-Zdrój w Uzdrowiskach Kłodzkich.

Wybór Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa na pierwszy cel kuracji nie jest przypadkowy. Stefan cierpi m.in. na dolegliwości stawów i bóle kręgosłupa, jest także przemęczony stresującą pracą i pozbawiony sił. Dlatego postanawia przekonać się o atutach Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa oraz o jego walorach naturalnych. Z najnowszej odsłony projektu edukacyjno-promocyjnego „Sprawdź, dokąd i jak Stefan jedzie na kurację” dowiemy się m.in. ze względu na jakie dokładnie schorzenia bohater wybrał Świeradów, a ponadto poznamy kompleksową ofertę uzdrowiska, nie tylko leczniczą, ale i rekreacyjną.

Do znanych atutów uzdrowiska Świeradów-Czerniawa należą najwyższej jakości wody radonowe, kuracje borowinowe, kąpiele świerkowe oraz naturalne wody mineralne, wykorzystywane zarówno do kuracji pitnej, jak i do kąpieli.

O pierwszym celu zdrowotnego turnee Stefana opowiada krótki filmik informacyjny:

 

 

Akcja informacyjno-edukacyjna Polskiej Grupy Uzdrowisk jest pośrednio apelem o troskę o zdrowie i ważnym sygnałem dla pacjentów, że uzdrowiska są miejscem otwartym dla osób zarówno ze skierowaniem lekarskim, jak i na prywatne pobyty kuracyjne. Oczekiwanie na wyjazd ze skierowania trwa od 3 do 18 miesięcy. Bohater akcji, Stefan, jest przewodnikiem po leczniczej, rehabilitacyjnej, kosmetycznej i rekreacyjnej ofercie uzdrowisk oraz lokalnych atrakcjach turystycznych. Celem projektu jest uświadomienie kuracjuszom jak korzystać z lecznictwa uzdrowiskowego oraz apel o profilaktykę.

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 25 Sie. 2015 / wizyt : 1032 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk