05 Maj. 2016

Targi Turystyczne Tourtec w Jeleniej Górze


Polska Grupa Uzdrowisk i Dolny Śląsk przyciągają turystów

W dniach 6-7 maja 2016 r. w Jeleniej Górze odbędą się XVIII Targi Turystyczne Tourtec, gdzie wśród najciekawszych dolnośląskich atrakcji turystycznych zaprezentuje się również Polska Grupa Uzdrowisk. W jej skład wchodzi sześć uzdrowisk, w tym pięć na Dolnym Śląsku, oferujących balneologię na najwyższym poziomie oraz wysokiej jakości naturalne surowce lecznicze, takie jak borowina, radon, solanki, czy wody termalne.

Osiemnasta edycja targów Tourtec odbędzie się w dniach 6-7 maja br. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Odwiedzający będą mogli zdobyć informacje o najciekawszych przyrodniczych atrakcjach Karkonoszy oraz zapoznać się z bogatą ofertą turystyczną Dolnego Śląska, także uzdrowiskową. Ponieważ region słynie ze znakomitej jakości surowców leczniczych i wód, na targach nie zabraknie stanowiska z ofertą Polskiej Grupy Uzdrowisk, w tym bezpośrednio związanego z Jelenią Górą Uzdrowiska Cieplice. Wydarzenie skupi łącznie około 300 podmiotów z Polski, Czech i Niemiec i przyciągnie około 15 tys. zwiedzających.

Podczas targów nie zabraknie tradycyjnych wyrobów regionalnych i występów artystycznych, a także – jak co roku – lotów szybowcowych nad Kotliną Jeleniogórską, które pozwalają przekonać się o pięknie karkonoskich krajobrazów z lotu ptaka.

Więcej informacji na temat Targów Tourtec na oficjalnej stronie www.tourtec.pl.

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca sięz sześciu kurortów, sieciąuzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadająnajszersząofertąlecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalękraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogąsiępochwalićnie tylko całorocznąofertąi wysokąjakościąusług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekowątradycjąw lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szerokąi różnorodnąofertępobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modęna wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansęna odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępnośćnaturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych markąStaropolanka i Wielka Pieniawa, które sąatutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 05 Maj. 2016 / wizyt : 386 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk