31 Lip. 2014

Uzdrowiska Kłodzkie i Staropolanka na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim


W dniach 1-9 sierpnia br. odbędzie się 69. edycja Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju. Organizatorem tego dorocznego święta muzyki fortepianowej jest Fundacja Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich, a partnerami, którzy na stałe wpisali się w to wydarzenie są Uzdrowiska Kłodzkie oraz naturalna woda mineralna– Staropolanka.  

Międzynarodowe Festiwale Chopinowskie w Dworku Chopina w Dusznikach Zdroju odbywają się już od prawie siedemdziesięciu lat. To najstarszy, nieprzerwanie działający festiwal pianistyczny na świecie, a także najstarszy polski festiwal muzyczny. Dworek Chopina jest miejscem, w którym od kilku pokoleń spotykają się światowej klasy artyści oraz wielbiciele muzyki Chopina.

Tradycją stało się również, że partnerami tego muzycznego święta są Uzdrowiska Kłodzkie, które na stałe wpisały się w krajobraz regionu Ziemi Kłodzkiej. Poprzez wsparcie, jakie udzielają Festiwalowi, promują swoje produkty i usługi wśród przybyłych artystów i gości. Co więcej, koncerty fortepianowe stają się dodatkową atrakcją dla kuracjuszy oraz gości Uzdrowisk Kłodzkich, spośród których wielu przyjeżdża w to miejsce właśnie z uwagi na muzyczne święto.    

Organizatorzy wydarzenia zapraszają do Dusznik-Zdroju utalentowanych pianistów z całego świata, dla których występ w tym miejscu jest często debiutem przed polską publicznością. Wydarzeniom festiwalowym towarzyszą kursy mistrzowskie prowadzone przez wybitnych pedagogów. W tym roku będą to prof. Boris Petrushansky i prof. Ramzi Yassa. Natomiast wśród muzyków znajdą się m.in. Antonio Pompa-Baldi, Zheeyoung Moon, Claire Huangci, Soo Been Lee – skrzypce z towarzyszeniem pianisty Marcina Sikorskiego i Zespołu Kameralnego Jana Staniendy oraz wiele innych utalentowanych osób z całego świata.

Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Kudowie-Zdroju w dniach 1-9 sierpnia br.!

***

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGUprowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego - w tym dziecięcego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji leczniczej: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie- Zdroju. Znakomite walory krajobrazowe, dużą ilość bogactw naturalnych, liczne i obfite źródła wód mineralnych i leczniczych kurorty zawdzięczają szczególnym warunkom geologicznym, przyrodniczym i klimatycznym. Dzisiejsze Uzdrowiska Kłodzkie S.A. to nowocześnie wyposażona baza balneologiczna oraz hotelowa, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze, wyposażone w nowoczesną aparaturę leczniczą, oferujące ponad 60 różnych zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA, wyspecjalizowana kadra medyczna.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 31 Lip. 2014 / wizyt : 1320 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk