02 Cze. 2015

Uzdrowiska Kłodzkie i Staropolanka partnerami Polanickich Retrospekcji


W dniach 3-7 czerwca br. w Polanicy-Zdroju odbędą się Polanickie Retrospekcje, będące okazją do świętowania aż czterech ważnych dla miasta rocznic. Za sprawą Uzdrowisk Kłodzkich, jednego z partnerów wydarzenia, Polanica zamieni się w Miasteczko Zdrowia, a ponadto będzie miejscem dla ponad 20 wydarzeń, takich jak koncerty, spektakle, wystawy, czy turnieje szachowe, których zawodnicy zawalczą o puchar Uzdrowisk Kłodzkich i Staropolanki.

Polanickie Retrospekcje to wydarzenie o szerokim zasięgu – obejmie cztery ważne dla miasta rocznice i wypromuje to, co w Polanicy najważniejsze i najbardziej cenione. W piątek, 4 czerwca, pod patronatem Polskiej Grupy Uzdrowisk wystartuje Miasteczko Zdrowia, w ramach którego będzie można wysłuchać wykładów o zdrowym trybie życia i profilaktyce zdrowotnej, wykonać bezpłatne badania i zasięgnąć konsultacji lekarskich oraz nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. W obrębie miasteczka znajdą się cztery stoiska, na których dokonywane będą m.in. pomiary ciśnienia i saturacji krwi, poziomu cukru, czy unikatowe zabiegi Uzdrowiska Cieplice - inhalacje na gałki oczne.

Polanica – jeden z kurortów Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU - od lat jest źródłem zdrowia – w przenośni i dosłownie, bo to właśnie tu bije źródło wysokozmineralizowanej wody Staropolanki, a samo miasto jest doskonałym miejscem do promocji zdrowego stylu życia. W Miasteczku Zdrowia będzie można zapoznać się z szeroką ofertą Polskiej Grupy Uzdrowisk, jak również skorzystać z niektórych zabiegów.

Oprócz Uzdrowisk Kłodzkich, partnerem Polanickich Retrospekcji jest Staropolanka, naturalna woda mineralna Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Podczas tegorocznych Polanickich Retrospekcji zorganizowana zostanie trasa rowerowa Tour de Polanica, warsztaty fitness, zumby i stretchingu, trasa nordic walking oraz turniej szachowy o puchar Staropolanki i puchar Uzdrowisk Kłodzkich - Grupa PGU. To będzie dobra okazja, by promować sport, zdrowy styl życia i podkreślić, że to właśnie tu bije źródło najlepszej polskiej wody mineralnej - Staropolanki.

Podczas Polanickich Retrospekcji nie zabraknie też wydarzeń kulturalnych, takich jak warsztaty teatralne, wystawy, spektakle i rekonstrukcje historyczne oraz liczne koncerty. Na deskach Teatru Zdrojowego wystąpi m.in. Irena Santor i Marta Bizoń.

Serdecznie zapraszamy!

3-7 czerwca 2015 roku

Polanickie Retrospekcje, Polanica-Zdrój

***

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGUprowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego - w tym dziecięcego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji leczniczej: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie- Zdroju. Znakomite walory krajobrazowe, dużą ilość bogactw naturalnych, liczne i obfite źródła wód mineralnych i leczniczych kurorty zawdzięczają szczególnym warunkom geologicznym, przyrodniczym i klimatycznym. Dzisiejsze Uzdrowiska Kłodzkie S.A. to nowocześnie wyposażona baza balneologiczna oraz hotelowa, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze, wyposażone w nowoczesną aparaturę leczniczą, oferujące ponad 60 różnych zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA, wyspecjalizowana kadra medyczna.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 02 Cze. 2015 / wizyt : 1126 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk