17 Lip. 2014

Uzdrowiska Kłodzkie, Staropolanka oraz INTERFERIE partnerami Wielkiej Pętli Izerskiej


Już za kilka dni, 19 lipca br. odbędzie się II edycja półmaratonu WIELKA PĘTLA IZERSKA – święto miłośników biegów górskich, gór i górskich sportów wytrzymałościowych. Od samego początku partnerami tego sportowego wydarzenia są Uzdrowiska Kłodzkie wraz ze Staropolanką, które przekazują naturalną wodę mineralną zawodnikom oraz INTERFERIE Sport Hotele, w których zawodnicy mogą odpocząć i zregenerować siły.  

Do udziału w tegorocznej edycji Wielkiej Pętli Izerskiej zgłosiło się ponad 200 uczestników więcej niż w ubiegłym roku. To oznacza, że będzie to największy półmaraton górski w kraju. Ponadto, wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ na liście startowej znajdują się znani sportowcy, w tym m.in. kilkukrotny Mistrz Świata w Kick Boxingu - Mariusz Cieśliński oraz Adam Draczyński, jeden z najlepszych polskich maratończyków w historii sportu. Wśród uczestników jest też kilka osób spoza granic naszego kraju – z Czech, z Niemiec, z Bułgarii oraz z Ukrainy. 

Uzdrowiska Kłodzkie wraz ze Staropolanką, jako partnerzy półmaratonu przekazują butelki z wodą dla biegaczy, natomiast INTERFERIE Sport Hotele w Szklarskiej Porębie oraz w Świeradowie-Zdroju, dysponując profesjonalną bazą treningową są idealnym miejscem do wypoczynku i regeneracji sił dla sportowców oraz uczestników tegorocznego biegu.

Trasa tegorocznej Wielkiej Pętli Izerskiej zaczyna się w centrum miasta i przez około trzy km wiedzie ulicami aż do schroniska Chatka Robaczka, odkąd następuje odcinek leśny. Następnie po pokonaniu jednego kilometra trasa pnie się już tylko w górę i dociera do rozdroża pod cichą równiną, skąd kieruje się starą drogą celną do nieczynnej kopalni kwarcu „Stanisław". Po osiągnięciu najwyższego punktu na trasie, czyli 1020 m n.p.m, trasa zaczyna opadać aż do samej mety. Jak twierdzą organizatorzy biegu, jest to kultowa trasa, na której trenują najlepsi polscy zawodnicy, przede wszystkim maratończycy z Henrykiem Szostem na czele, który szykował się na tej trasie do osiągnięcia swoich najlepszych wyników, w tym rekordu polski w maratonie a także do startu w igrzyskach olimpijskich Londyn 2012. 

 Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu lub kibicowania uczestnikom Wielkiej Pętli Izerskiej, ponieważ:

  • warto zobaczyć, gdzie trenują najlepsi polscy zawodnicy
  • jest to najwyżej położony półmaraton w Polsce
  • bieg stanowi idealne przygotowanie do maratonu
  • warto zobaczyć krajobrazy przepięknych gór Izerskich 

 

***

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGUprowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego - w tym dziecięcego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji leczniczej: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie- Zdroju. Znakomite walory krajobrazowe, dużą ilość bogactw naturalnych, liczne i obfite źródła wód mineralnych i leczniczych kurorty zawdzięczają szczególnym warunkom geologicznym, przyrodniczym i klimatycznym. Dzisiejsze Uzdrowiska Kłodzkie S.A. to nowocześnie wyposażona baza balneologiczna oraz hotelowa, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze, wyposażone w nowoczesną aparaturę leczniczą, oferujące ponad 60 różnych zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA, wyspecjalizowana kadra medyczna.

www.uzdrowiska-pgu.pl

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Lubinie już od ponad 20 lat działa na rynku turystycznym, oferując wypoczynek w swoich ośrodkach w wielu atrakcyjnych miejscach Polski oraz pośrednicząc w organizacji kolonii, wczasów oraz pobytów profilaktyczno - leczniczych i sanatoryjno - rehabilitacyjnych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w organizacji różnego rodzaju imprez turystycznych INTERFERIE zapewnia swoim klientom i gościom profesjonalną obsługę oraz najwyższej jakości usługi hotelarskie. INTERFERIE to największa spółka branży turystycznej na Dolnym Śląsku i jedna z większych w kraju – posiada kilka obiektów dostosowanych do różnych potrzeb i oczekiwań, począwszy od wysokiej klasy hoteli, a skończywszy na ośrodkach wypoczynkowych. Dodatkowym atutem jest ich lokalizacja w trzech odmiennych klimatycznie i krajobrazowo regionach Polski, pozwalająca na wybór miejsca wypoczynku, czy bazy zabiegowej w zgodzie z upodobaniami i oczekiwaniami gości.

www.interferie.pl

[ dodano : 17 Lip. 2014 / wizyt : 1437 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk