19 Maj. 2014

Uzdrowiska PGU partnerami dorocznej parady orkiestr w Polkowicach

Uzdrowiska PGU partnerami dorocznej parady orkiestr w Polkowicach

17 maja br. na Rynku Miejskim w Polkowicach odbędzie się doroczna parada i koncert orkiestr dętych. Dodatkowo, w tym roku wypada 40 - lecie powstania Orkiestry ZG „Rudna” oraz 40-lecie Oddziału Zakłady Górnicze „Rudna”, co dodatkowo uświetni to wydarzenie. Celem parady jest prezentacja dorobku artystycznego górniczej orkiestry z Leszna, Głogowa, Wrocławia i z Olszyny, a partnerami będą Uzdrowisko Cieplice oraz Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk.

 

Pierwsza część parady to przemarsz orkiestr ulicami Polkowic. Następnie każda z orkiestr zaprezentuje koncert na estradzie. Ponadto, organizatorzy zaplanowali też pokazy mażoretek, pokaz musztry paradnej, a na zakończenie wspólny koncert połączonych orkiestr.

 

Górnictwo szczyci się wielowiekową tradycją zawodową, ubarwioną bogatym ceremoniałem i obyczajami. Zawód ten trudno wyobrazić sobie bez śpiewu i muzyki, dlatego czerwone pióropusze muzyków górniczych orkiestr dętych od dawna wpisane są w krajobraz górniczych aglomeracji. Orkiestry te podtrzymują tradycje górnicze. Uświetniają ważne uroczystości kopalniane, a także festyny, biesiady i jubileusze.

W tym roku to Uzdrowisko Cieplice i Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa wsparły polkowicką paradę i koncert orkiestr dętych. Na specjalnie przygotowanym stoisku, reprezentanci Uzdrowiska Cieplice będą przeprowadzali zabiegi aerozoli na gałki oczne, natomiast drugiego kurortu będą opowiadać odwiedzającym o wartościach płynących z lecznictwa uzdrowiskowego oraz walorach płynących z zabiegów na bazie naturalnych surowców. Przedstawiciele uzdrowisk będą również pełnili rolę edukacyjną, szczególnie dla mieszkańców regionu, którzy pracują w branży górniczej i mieszkają w uciążliwym środowisku górniczo – hutniczym. Mogą oni liczyć na szczegółowe informacje związane ze zdrowotnym pobytem w uzdrowiskach oraz propozycje ciekawych ofert zdrowotno - wypoczynkowych.

 

Zapraszamy!

Parada i koncert orkiestr dętych w Polkowicach

17 maja 2014 roku, 11:00 – 16:30

 

 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 r. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, PGU kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu PGU.

www.uzdrowiska-pgu.pl

Polkowice
Polkowice
Polkowice
[ dodano : 19 Maj. 2014 / wizyt : 1737 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk