30 Kwi. 2014

Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa i Cieplice podczas pikniku unijnego

Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa i Cieplice podczas pikniku unijnego

Świeradów-Zdrój, 29 kwietnia 2014 roku

Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa i Cieplice podczas pikniku unijnego

 

1 maja 2014 r. na Pergoli przy Hali Stulecia we Wrocławiu zostanie zorganizowany „Piknik Funduszy Europejskich” przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Zaplanowane są  koncerty, zabawy dla dzieci, a wieczorem - pokaz Fontanny Multimedialnej. Partnerami tego wydarzenia, a jednocześnie beneficjentami środków unijnych są m.in. Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowisko Cieplice, oba należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Koncerty, degustacja urodzinowego tortu, pokazy artystów i sprzętu służb ratowniczych, rozrywki dla dzieci i wieczorny pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej – to główne atrakcje imprezy. Ponadto, podczas wydarzenia odbędą się prezentacje firm i instytucji, którzy jako beneficjenci funduszy unijnych, wiele zyskali i wiele dokonali dzięki wspólnotowemu wsparciu.

Wśród nich nie mogło zabraknąć ważny kurortów uzdrowiskowych Dolnego Śląska: Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa oraz Uzdrowiska Cieplice, które dzięki ogromnym nakładom pracy oraz środkom własnym i funduszom unijnym unowocześniło wiele swoich ośrodków, a kurorty stały się perłą turystyki uzdrowiskowej w regionie.

Podczas pikniku, jako flagowe przykłady efektywnego wykorzystania środków unijnych w przypadku obu uzdrowisk będą prezentowane: przebudowa działu basenowego w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Jeleniej Górze w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU) oraz rozbudowa i wyposażenie Sanatorium Słoneczko ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 (Uzdrowisko Świeradów-Czerniawa – Grupa PGU).

Dodatkowo, dla najmłodszych uczestników Pikniku przygotowano namiot, w którym trwać będą kreatywne warsztaty, lekcje przyrodnicze, quizy, konkursy, malowanie twarzy i wiele innych. Z myślą o dzieciach przygotowano również dmuchany plac zabaw do skakania i wspinania się. Na scenie zaśpiewają również wrocławskie zespoły.

Dodatkowo, obie spółki uzdrowiskowe przygotowały specjalną akcję promocyjną w ramach Dni Otwartych dla wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z oferty w wybranych ośrodkach, powstałej przy wsparciu funduszy unijnych. I tak Hotel Zdrojowy SANUS w dniach od 9 do 11 maja br. oferuje specjalne rabaty na wybrane pobyty w wysokości 25%, a cieplickie SPA Marysieńka w tym samym terminie oferuje 30-proc. rabat na wybrane zabiegi. Zapraszamy do wizyty w wybranym kurorcie i skorzystania z oferty usług, świadczonych na europejskim poziomie.

Serdecznie zapraszamy!

1 maja 2014 roku

godzina 14:00

Hala Stulecia, Pergola

Wrocław

9-11 maja 2014 roku

 Hotel Zdrojowy Sanus

ul. B. Prusa 4, Świeradów-Zdrój

9-11 maja 2014 roku

SPA Marysieńka w obiekcie Dom Zdrojowy

Pl. Piastowski 38, Jelenia Góra

 

 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk

[ dodano : 30 Kwi. 2014 / wizyt : 1748 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk