21 Lut. 2014

Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU gospodarzem XI Zimowych Igrzysk Polonijnych – Karkonosze 2014

Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU gospodarzem XI Zimowych Igrzysk Polonijnych – Karkonosze 2014

W dniach 23 lutego – 1 marca br. w Kotlinie Jeleniogórskiej  odbędą się XI Zimowe Igrzyska Polonijne – Karkonosze 2014. Jednym z gospodarzy wydarzenia będzie Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU. Szacuje się, że  w trakcie imprezy sportowej weźmie udział nawet 1000 sportowców.

Uczestnicy XI Zimowych Igrzysk Polonijnych będą rywalizować w 10 konkurencjach: biathlonie i narciarstwie biegowym na Polanie Jakuszyckiej, hokeju na lodzie w Jabloncu nad Nysą, igrzyskach retro na deptaku w Karpaczu, a także narciarstwie alpejskim: slalomie specjalnym, gigancie i slalomie równoległym oraz snowboardzie w Kopie, nordic walking’u w Jeleniej Górze - Sobieszowie, saneczkarstwie lodowym w Karpaczu, oraz short track’u i wieloboju łyżwiarskim na lodowisku w Jeleniej Górze - Cieplicach.

Uzdrowisko Cieplice, jako jeden z gospodarzy tego sportowego wydarzenia będzie również miejscem uroczystego otwarcia Igrzysk. Co więcej, w Parku Zdrojowym stanie główny namiot wioski olimpijskiej, a jeden z ośrodków cieplickiego zdroju będzie gościć m.in. grupę  42 sportowców z Litwy, Czech i Ukrainy – uczestników Igrzysk Polonijnych, którzy w obiekcie uzdrowiskowym EDWARD będą mieli zakwaterowanie i wyżywienie. Co więcej, sportowcy będą mogli regenerować siły w uzdrowiskowym basenie termalnym oraz kompleksu saun.

Pierwsze Igrzyska Polonijne odbyły się w 1936 roku. Szacuje się, że poza granicami kraju żyje ponad 22 miliony osób polskiego pochodzenia, w tym 4 miliony osób, które posiadają polskie obywatelstwo. Dlatego to bardzo ważne wydarzenie, nie tylko o charakterze sportowym ale również integracyjnym. Organizatorzy zaprezentują w czasie Igrzysk m.in. wystawę malarską polonijnych artystów z Ukrainy, Białorusi i Rosji, zapraszają również na Forum Polonijne.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, a w skład Komitetu Honorowego wchodzą m.in. Marszałek Sejmu - Ewa Kopacz oraz Marszałek Senatu - Bogdan Borusewicz.

Program Igrzysk znajduje się na stronie:

www.igrzyskapolonijne.dips.pl/home-index.htm

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 r. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, PGU kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu PGU.

[ dodano : 21 Lut. 2014 / wizyt : 1822 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk