02 Paź. 2014

Uzdrowisko Cieplice wspiera „Wodnika”

Uzdrowisko Cieplice wspiera „Wodnika”

4 października br. w Cieplicach-Zdroju odbędzie się VII Dzień Otwarty Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „WODNIK”. Główne wydarzenia będą miały miejsce na Placu Piastowskim, w okolicach siedziby Spółki. Wśród partnerów tego święta miejskich wodociągów nie mogło zabraknąć Uzdrowiska Cieplice, tak silnie wpisanego w krajobraz regionu i również kojarzonego z wodą.

Celem tegorocznego Dnia Otwartego jest przybliżenie mieszkańcom nowoczesnych rozwiązań wdrożonych w Spółce w ostatnim czasie, w tym między innymi systemu map elektronicznych - GIS, modelu hydraulicznego, czy systemu GPS – wszystkie służące wygodzie i komfortowi mieszkańców.

Uczestnicy będą również mogli obejrzeć sprzęt, którym pracownicy miejskich wodociągów codziennie posługują się w pracy, w tym sprzęt do inspekcji telewizyjnej sieci kanalizacyjnych, pojazd do hydrodynamicznego czyszczenia sieci, czy sprzęt do wykrywania wycieków.

Partnerami dni otwartych będzie między innymi Uzdrowisko Cieplice – Grupa PGU, które również będzie prezentowało swoją ofertę lecznictwa uzdrowiskowego oraz pobytów rekreacyjnych. Ponadto, cieplicki zdrój zaangażował się w uatrakcyjnienie, towarzyszącego dniom otwartym, rajdu rowerowego dla szkół. Punkt kontrolny przejazdu będzie miał miejsce przy cieplickim odwiercie wody termalnej, a każdy z uczestników będzie musiał przejść test wiedzy o wodzie.

 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 r. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, PGU kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu PGU.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 02 Paź. 2014 / wizyt : 1518 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk