27 Paź. 2015

Uzdrowisko Cieplice wśród nominowanych do Dolnośląskiego Gryfa

Uzdrowisko Cieplice wśród nominowanych do Dolnośląskiego Gryfa

Uzdrowisko Cieplice-Grupa PGU było jednym z nominowanych do Nagrody Gospodarczej Dolnośląski Gryf, która przyznawana jest już od 10 lat jako prestiżowe wyróżnienie dla przedsiębiorców i samorządowców działających w regionie. Jedno z uzdrowisk Polskiej Grupy Uzdrowisk znalazło uznanie w kategorii „Nagrody za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska”. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 26 października br. w narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

 

Spośród 201 zgłoszeń konkursowych, laureatami zostały 24 firmy i samorządy. Nagroda Gospodarcza Dolnośląski Gryf to wyróżnienie dla dolnośląskich przedsiębiorców i samorządów, przyznawane w ośmiu kategoriach: innowacyjny pomysł na rozwój dla mikro i małych przedsiębiorstw, innowacyjny pomysł na biznes dla średnich i dużych przedsiębiorstw, szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju Dolnego Śląska, szczególny sukces w procesie  internacjonalizacji, społeczną odpowiedzialność firmy, innowacyjny projekt i współpracę biznesu z nauką, dolnośląski produkt roku oraz JST – nagrodzie dla samorządów za szczególne sukcesy we współpracy z biznesem.

 

 - Dolny Śląsk, ze swoim ogromnym potencjałem turystycznym, również jeśli chodzi o potencjał leczniczy, zmienia się i rozwija. Uzdrowisko Cieplice także przeszło ogromną metamorfozę na przestrzeni lat, a jego rozwój wiąże się z rozwojem całego regionu. Turystyka w naszym regionie rozwinie się tylko przy harmonijnej współpracy prywatnych firm z instytucjami publicznymi, ponieważ mamy wspólne cele. Goście Uzdrowiska Cieplice mogą w pełni cieszyć się z pobytu dzięki infrastrukturze sportowej, świetnie utrzymanym szlakom czy wydarzeniom kulturalnym w okolicy, dlatego bezpośrednio w naszym interesie leży zgodna współpraca na rzecz całego Dolnego Śląska. Robimy to nie od dziś, dlatego cieszymy się, że nasza praca została wyróżniona poprzez nominację do tej prestiżowej nagrody mówi Maciej Markowski, I Wiceprezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU.

 

Organizatorami konkursu są Zachodnia Izba Gospodarcza, Związek Pracodawców Polska Miedź, województwo Dolny Śląsk oraz Pracodawcy RP. Jak podkreślają przedstawiciele kapituły, Dolnośląski Gryf powstał z myślą o promocji najważniejszych osiągnięć gospodarczych regionu i jest formą podziękowania dla tych, którzy w sposób szczególny tworzą gospodarczą i społeczną przyszłość Dolnego Śląska.

 

 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 r. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, PGU kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu PGU.

www.uzdrowiska-pgu.pl

Uzdrowisko Cieplice wśród nominowanych do Dolnośląskiego Gryfa Uzdrowisko Cieplice wśród nominowanych do Dolnośląskiego Gryfa» [ 1,469.30 kB ]
[ dodano : 27 Paź. 2015 / wizyt : 648 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk