24 Lip. 2014

Uzdrowisko Połczyn świętuje Dni Miasta Połczyn


W dniach 25-27 lipca br. odbędzie się festyn plenerowy z okazji Dni Miasta Połczyn-Zdrój. Organizatorem tego wydarzenia jest Urząd Miejski, przy kluczowym zaangażowaniu Uzdrowiska Połczyn, wpisującego się w krajobraz miasta i regionu.

 

Tegoroczne Dni Miasta Połczyn-Zdrój, to aż trzydniowe obchody, bogate w różnorodne atrakcje dla każdego. Festyn o charakterze plenerowym rozpocznie się uroczystościami z okazji 40 - lecia istnienia połczyńskiego deptaku, czyli święto ulicy Grunwaldzkiej.

 

Mieszkańcy regionu i goście przyjezdni będą mogli podziwiać m.in. wystawę plenerową Połczyna-Zdroju, jak również obejrzeć pokaz multimedialny pt. „Połczyńska Starówka w dawnej fotografii". Dla amatorów aktywnego świętowania organizatorzy zaplanowali historyczną grę miejską, której początek będzie miał miejsce na Placu Wolności. Zaś Ci, dla tych, którzy lubią mocne wrażenia późnym piątkowym wieczorem, odbędzie się widowisko teatralne, taneczne i pirotechniczne „Taniec ognia”. Ponadto, przez cały czas trwania Dni Miasta Połczyna-Zdroju w amfiteatrze będą się odbywały koncerty, pokazy taneczne oraz widowiska teatralne. Gwiazdą sobotniego wieczornego koncertu  będzie zespół Feel.

 

Natomiast w niedzielę, nad połczyńskim zalewem dla miłośników wędkarstwa odbędą się zawody o puchar Burmistrza Połczyna-Zdroju oraz powiatowy turniej siatkówki plażowej. Na wszystkich gości czekają liczne atrakcje, zabawa taneczna, stoiska gastronomiczne oraz jarmark staromiejski, podczas którego goście będą mogli zapoznać się z produktami lokalnymi, takimi jak miody, wędliny i przetwory przygotowane przez właścicieli gospodarstw agroturystycznych. Wśród wystawców znajdzie się również stoisko Uzdrowiska Połczyn, na którym goście dowiedzą się o aktualnej ofercie pobytowej Polskiej Grupy Uzdrowisk oraz poznają kosmetyczne produkty borowinowe połczyńskiego zdroju.

 

Serdecznie zapraszamy!

Dni Miasta Połczyn-Zdrój 2014, 25-27 lipca br.

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 24 Lip. 2014 / wizyt : 1498 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk