16 Lut. 2015

Uzdrowiskowa Poradnia Onkologiczna na start


Już od lutego br. rusza pionierski projekt Uzdrowisk Kłodzkich - PGU – Uzdrowiskowa Poradnia Onkologiczna w Kudowie-Zdroju. Lekarze specjaliści będą tam udzielali porad i konsultacji specjalistycznych w zakresie onkologii klinicznej, a także będą prowadzili działalność edukacyjną z zakresu medycyny i promocji zachowań prozdrowotnych. Uzdrowiskowa Poradnia Onkologiczna, to pierwsza tego typu placówka w Polsce, prowadzona w ramach działalności uzdrowiskowej.

 

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), jedna z największych grup ośrodków uzdrowiskowych w kraju, postanowiła poszerzyć swoją działalność. Tym samym od dzisiaj rusza działalność Uzdrowiskowej Poradni Onkologicznej, z której usług będę mogli korzystać nie tylko kuracjusze i goście PGU, ale i pacjenci z zewnątrz, potrzebujący specjalistycznej porady onkologicznej.

Na początek konsultacje będą odbywały się w każdy czwartek tygodnia, po wcześniej dokonanej rejestracji, która prowadzona jest już od 1 lutego br. Lekarze specjaliści będą przyjmować pacjentów w Uzdrowiskach Kłodzkich, w obiekcie uzdrowiskowym Zameczek.

- Uruchomiona w ramach PGU Uzdrowiskowa Poradnia Onkologiczna, to pionierski projekt na skalę krajową, ale jesteśmy przekonani, że spotka się on z dużym zainteresowaniem pacjentów. Dzisiaj czas oczekiwania na wizytę u onkologa jest stanowczo za długi, dlatego też wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych kuracjuszy oraz nowych pacjentów, którzy sami borykają się z chorobą nowotworową albo chcieliby zaczerpnąć opinii lekarskiej np. w sprawie choroby kogoś bliskiego. Nasi specjaliści służą nie tylko poradą lekarską, ale i w zakresie profilaktyki prozdrowotnej, poradnictwa dietetycznego oraz  pomocy psychologicznejmówi Wojciech Krasoń, Wiceprezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – PGU.

Porady i konsultacje w ramach Uzdrowiskowej Poradni Onkologicznej będą dotyczyć każdej choroby nowotworowej, z jaką zgłoszą się pacjenci.

 

·         Rezerwacja wizyty w Uzdrowiskowej Poradni Onkologicznej: tel. 74 86 80 439

·         Konsultacje:każdy czwartek, godzina 10:00, Uzdrowiska Kłodzkie, Zameczek, ul. S. Moniuszki 1 w Kudowie-Zdroju, pokój nr 17

·         Czas oczekiwania na wizytę:około 2  tygodni

·         Koszt wizyty: 100 zł

 

 

 

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

[ dodano : 16 Lut. 2015 / wizyt : 1219 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk