07 Maj. 2015

XIII Miedziowe Warsztaty Onkologiczne w Uzdrowiskach Kłodzkich


9 maja br. w Uzdrowiskach Kłodzkich – Grupa PGU w Kudowie-Zdroju odbędą się wiosenne XIII Miedziowe Warsztaty Onkologiczne. Organizatorami tego medycznego wydarzenia są Miedziowe Centrum Zdrowia, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej. Partnerem warsztatów zostały również Uzdrowiska Kłodzkie, które w tym roku wprowadziły do swojej oferty uzdrowiskową rehabilitację onkologiczną oraz uruchomiły poradnię onkologiczną.  

 XIII Miedziowe Warsztaty Onkologiczne w Uzdrowiskach Kłodzkich to ważne wydarzenie zarówno dla naukowców i lekarzy onkologów, jak również dla uzdrowiskowych rehabilitantów onkologicznych. Tegoroczny program warsztatów zakłada omówienia takich tematów, jak: trudne sytuacje w kwalifikowaniu chorych na nowotwory do rehabilitacji oraz realizowaniu postępowania rehabilitacyjnego, jak również odmiany raka, ze szczególnym uwzględnieniem raka płuca, raka piersi, raka gruczołu krokowego oraz raka jelita grubego. Omówieniem poszczególnych odmian nowotworów wraz z przykładami zajmą się lekarze specjaliści z Miedziowego Centrum Zdrowia, jak również z Opolskiego i Dolnośląskiego Centrum Onkologii.

 

 - W tym roku udało się nam wzbogacić naszą ofertę o uzdrowiskową rehabilitację onkologiczną. Jednocześnie uruchomiliśmy w Uzdrowiskach Kłodzkich poradnię onkologiczną, która z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz więcej pacjentów, zarówno spośród naszych kuracjuszy, jak i pacjentów zewnętrznych. To dowód tragicznych statystyk, dotyczących rosnącej liczby osób, zapadających na choroby nowotworowe. Dlatego też cieszę się, że w naszym uzdrowisku możemy gościć tak znamienitych gości świata onkologii w ramach Miedziowych Warsztatów Onkologicznych, którzy mogą debatować, wymieniać się doświadczeniami, a tym samym wpływać na poprawę leczenia pacjentów chorych na raka mówi Wojciech Krasoń, p.o. Prezesa Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich – Grupa PGU.

 

Uzdrowiskowy program pobytu w ramach rehabilitacji onkologicznej w Uzdrowiskach Kłodzkich to trzyelementowy program, zawierający: opiekę rehabilitacyjną, skoncentrowaną na przywróceniu sił witalnych, opiekę psychoterapeutyczną, opartą na redukcji stanów depresyjnych oraz edukację medyczną, wskazującą na profilaktykę przeciwobrzękową w warunkach domowych. Program pobytu realizowany jest pod opieką  specjalistów onkologii klinicznej - dr. n. med. Andrzeja Kaisera oraz lek. m. Marcina Wolskiego z Miedziowego Centrum Zdrowia.

 

Więcej informacji:

Biuro Obsługi Klienta w Uzdrowiskach Kłodzkich – Grupa PGU

Tel. 74 86 80 401  

***

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym.

Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

[ dodano : 07 Maj. 2015 / wizyt : 1147 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk