14 Wrz. 2016

XVII Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarsko-Bartnickie w Cieplicach

XVII Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarsko-Bartnickie w Cieplicach

 Wielki zjazd pszczelarzy w Jeleniej Górze

 

Już 17 września w Jeleniej Górze rozpoczną się XVII Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarsko-Bartnickie w Sudetach Zachodnich 2016. To jedno z największych wydarzeń pszczelarskich w Polsce. Jednym z jego partnerów jest Uzdrowisko Cieplice.

 

Udział w tegorocznych Międzynarodowych Warsztatach Pszczelarsko-Bartnickich zapowiedziało 12 regionalnych kół pszczelarskich, pszczelarze z Dolnego Śląska, którzy będą promować żywność ekologiczną oraz wystawcy sprzętu pszczelarskiego z Polski, Niemiec i Czech. Organizatorem imprezy jest Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze. Co roku cieszy się ona dużym zainteresowaniem - warsztaty są odwiedzane przez setki osób, a patronatem objął je prezydent Jeleniej Góry Pan Marcin Zawiła.

Oficjalne otwarcie jest zaplanowane na sobotę, 17 września o godz. 10:00 na Placu Piastowskim w Cieplicach.W ten dzień atrakcje potrwają do godz. 21:00, a w niedzielę wspólna zabawa potrwa w godz.9:30 – 18:00. Oprócz kiermaszu produktów i sprzętów pszczelarskich, rękodzieła oraz zdrowej żywności, w programie znalazły się występy muzyczne, zabawa taneczna, wykład, loteria i przemarsz orkiestry. Ja co roku dużym powodzeniem z pewnością cieszyć się będą degustacje miodów. W ramach tej imprezy będzie można również skorzystać z zabiegu płukania oka leczniczą wodą termalną, tzw. aerozoli przeprowadzonych przez Uzdrowisko oraz dokonać pomiaru poziomu cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego.

 

58. Wrzesień Jeleniogórski 2016, w ramach którego organizowane są targi pszczelarskie, to doroczny cykl wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych. Wśród nich znajdziemy koncerty, wystawy, kiermasze, imprezy rowerowe, zawody i wycieczki.

 

Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU zapewnia Międzynarodowym Warsztatom Pszczelarsko- Bartnickim w wsparcie organizacyjne.

 

***

 

Polska Grupa Uzdrowisk (PGU), została powołana do życia w 2011 roku. Obecnie jest największą, bo składająca się z sześciu kurortów, siecią uzdrowisk w całej Polsce, w składzie: Uzdrowiska Kłodzkie, a wraz z nim Uzdrowiska: Polanica, Duszniki i Kudowa, a także  Uzdrowisko Cieplice, Uzdrowisko Połczyn oraz Uzdrowisko Świeradów - Czerniawa. Kurorty te posiadają najszerszą ofertą lecznictwa i turystyki uzdrowiskowej, w oparciu o unikatowe na skalę kraju i Europy surowce lecznicze, takie jak wody mineralne, borowina, świerk, czy solanka. To jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą się pochwalić nie tylko całoroczną ofertą i wysoką jakością usług leczniczych i rehabilitacyjnych, ale także wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym. Polska Grupa Uzdrowisk to dzisiaj nie tylko tradycyjne lecznictwo i rehabilitacja oparta o naturalne produkty lecznicze i wyjątkowe warunki klimatyczne, ale także najwyższej jakości usługi rekreacyjne, regeneracyjne oraz kosmetyczne. Poprzez szeroką i różnorodną ofertę pobytów leczniczych, wypoczynkowych oraz SPA&Wellness, Polska Grupa Uzdrowisk kreuje modę na wyjazdy do uzdrowisk, dzięki którym każdy z gości ma szansę na odpoczynek pod fachowym okiem lekarzy i specjalistów rehabilitacji. Dzięki temu propagowany jest zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto, o komplementarności usług świadczy dostępność naturalnych produktów kosmetycznych oraz szerokiej gamy wód mineralnych, sygnowanych marką Staropolanka i Wielka Pieniawa, które są atutem każdego kurortu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

www.uzdrowiska-pgu.pl

[ dodano : 14 Wrz. 2016 / wizyt : 328 ]

‹ zobacz wszystkie
Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk