ZABIEGI


ZABIEGI
‹ powrót

Hydromasaż z chromoterapią w leczniczej wodzie termalnej


Jest to zabieg wykonywany w wannie z leczniczą wodą termalną, do której przez specjalne dysze doprowadzana jest woda pod odpowiednio zwiększonym ciśnieniem wywołując efekt hydrodynamiczny. Efekt leczniczy takiego zabiegu spowodowany jest zsumowanym oddziaływaniem fizykochemicznym, termicznym oraz mechanicznym na nasz organizm.
Leczniczy wpływ hydromasażu potęgowany jest poprzez zastosowanie w trakcie zabiegu – chromoterapii, czyli oddziaływania kolorów na organizm człowieka. Chromoterapia  jest jednym z najnowszych rodzajów oddziaływań stosowanych w hydroterapii. Emisja światła, w różnych barwach, następuje przez wbudowane w nieckę wanny punkty świetlne, działające jako pojedyncze źródła światła o trwałych barwach.
Wraz z uruchomieniem hydromasażu w wannie zaczyna się dodatkowe rozświetlanie wody przez światło w ciepłej tonacji kolorystycznej, które gaśnie wraz z zakończeniem programu.
Wskazania do chromoterapii wynikają z wpływu poszczególnych barw na nasz organizm i tak barwa:
- Zielona – wpływa łagodząco i uspokajająco, sprzyja przywróceniu równowagi psychicznej, łagodzi skutki stresu, zmniejsza nadciśnienie tętnicze, korzystnie wpływa na serce oraz narząd wzroku.
- Żółta – zwiększa wrażliwość zmysłów, pomaga zmniejszyć objawy depresji.
- Pomarańczowa – daje poczucie bezpieczeństwa, łagodzi stany lękowe i depresyjne, stabilizuje funkcje układu krążenia,
- Czerwona – silnie działa pobudzająco, zarówno intelektualnie jak i emocjonalnie. Wskazany przy niedowładach (zwiększa siłę woli). Podwyższa ciśnienia krwi.
- Niebieska – uspokaja, relaksuje, ale nie działa nasennie. Niweluje rozchwianie emocjonalne, sprzyja koncentracji. Ułatwia przemianę materii, poprawia pracę serca i układu krążenia.
- Fioletowa – stymuluje wszystkie procesy energetyczne, nie ułatwia jednak koncentracji, sprzyja działaniom twórczym. Łagodzi objawy bezsenności, wspomaga leczenie migreny.
.
Wskazania do zabiegu:
- Choroby reumatyczne
- Choroby ortopedyczne i urazowe
- zaburzenia metabolizmu
- choroby naczyń obwodowych

Przeciwskazania:
- ostre stany zapalne ogólne i miejscowe
- niewygojone blizny
- brak zrostu kostnego
- zakrzepica


Polska Grupa Uzdrowisk Polska Grupa Uzdrowisk